Šīs nedēļas laikā plāno vakcinēt vismaz 6725 cilvēkus un līdzīgu skaitu arī nākamnedēļ

3 komentāri
Šīs nedēļas laikā plāno vakcinēt vismaz 6725 cilvēkus un līdzīgu skaitu arī nākamnedēļ
ZANE BITERE, LETA

Šīs nedēļas laikā plānots ar vakcīnu pret Covid-19 vakcinēt vismaz 6725 cilvēkus un nākošajā nedēļā aptuveni līdzīgu skaitu, šodien preses konferencē pavēstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Evija Juhņēviča.

Savukārt no 1. marta, sabalansējot ar vakcīnu piegāžu iespējām, paredzēts vakcinēt nepilnus 20 000 personu nedēļā, pauda Juhņēviča.

Vakcinācijas birojs izstrādās pieeju, kā katru nedēļu publicēt plānotos vakcinēšanas apjomus, skaidroja biroja vadītāja.

Vaicāta, vai būtu iespējams jau drīzumā vakcinēt lielāku skaitu, piemēram, 1500 līdz 3000 cilvēkus dienā, Juhņēviča skaitļus nenosauca, bet pauda nostāju, ka ir korekti saplānots vakcinēšanās temps, kas tiek plānots atbilstoši vakcīnu piegādes grafikiem.

Ja šīs piegādes, piemēram, gada otrajā ceturksnī kļūs daudz lielākas, Vakcinācijas birojs tagad strādā pie papildu vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju klāsta paplašināšanas, lai tajā brīdī, kad vakcīnas būs daudz lielākā apjomā, varētu nodrošināt cilvēku vakcinēšanu ar maksimālu tempu, skaidroja biroja vadītāja.

Vaicāta par iespējamo, vēl neapstiprināto vakcīnu piegādi 20. februārī, Juhņēviča norādīja, ka vēl precizēs informāciju, taču “AstraZeneca” ir mainījusi piegādes apjomu un tas diemžēl varētu būt mazāks, nekā iepriekš pieļauts. Vēl tiek gaidīts apstiprinājums par šo vakcīnu saņemšanu, izrietēja no Vakcinēšanās biroja vadītājas paustā.

LETA vēstīja, ka iepriekš tika pieļauta iespēja, ka 20. februārī varētu tikt piegādātas vairāk nekā 22 000 vakcīnas devu. Nacionālajā veselības dienestā gan jau agrāk uzsvērts, ka ir jārēķinās, ka iecerētās Covid-19 vakcīnu devu piegādes ir mainīgas un atkarīgas no ražotāja spējas nodrošināt vakcīnu pieejamību.

Lasi vēl:

3 komentāri