69 komentāri

Likumsargi februāra vidū Rūjienā pieķēruši kādu 1939. gadā dzimušu kungu, realizējot pašizgatavotas cigaretes. Pie vīrieša atrastas un atsavinātas 270 cigaretes. Turpinot skaidrot tabakas izstrādājumu izcelsmi, policija atklāja, ka vīrietis pats audzējis tabaku un ar mērķi realizēt – izgatavojis cigaretes.

Viņa dzīvesvietā atrasti un atsavināti 12,7 kilogrami jau izžāvētas tabakas, 1000 cigarešu sagataves, kā arī ierīce sagatavju uzpildīšanai. Par šo faktu policijā sākta administratīvā lietvedība. Mēs šodien devāmies uz Rūjienu, lai noskaidrotu, kā tad izskatās šajā cigarešu ražotnē un kas ir šis sirmgalvis, kuru policisti grasās sodīt ar naudas sodu, kas var sasniegt pat 700 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Onkulis Vilis dzīvo Rūjienā, Dārza ielā. Ieraugot mūs pa logu, viņš daudz nedomā – ver durvis vaļā un aicina iekšā, lai pastāstītu par neseno policistu apciemojumu. Šī pati virtuve tad arī ir tā cigarešu ražotne, kas parādās likumsargu pierakstos. Onkuli Vili nav ilgi jāskubina, viņš ātri vien gatavs paskaidrot, kā no paša pagalmā audzētās tabakas top paša gatavotās cigaretes.

Vilis stāsta, – tabaku kādreiz esot audzējis viņa tēvs. Tagad, kad viņš pats gribējis lētākas cigaretes nekā veikalā, uzreiz nemaz nav mācējis augus izaudzēt. Pirmie centieni izgāzušies, bet vēlāk lieta aizgājusi.

17. februārī pie Viļa mājas durvīm pieklauvējuši policisti. Visu viņa ražu viņi aizveduši prom. Vilis saka – pats kādreiz strādājis milicijā, un toreiz nekas tāds neesot bijis iedomājams. Likumsargi ziņo, ka vīrietis audzējis tabaku ar mērķi realizēt.

Pret onkuli Vili tagad uzsākts kriminālprocess Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādām nelikumīgām darbībām var draudēt naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot preces un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Kad jautājam sirmgalvim, ko viņš darīs tālāk, viņš mums norāda uz nagliņu, kas iedzīta sienā. Vilis vēl piebilst – viņa cigaretes ir labākas nekā tās, kas nopērkamas vietējā bodē. Galvenais – ekoloģiska.

Vilis vēl aizvien cer, ka konfiscēto tabaku viņam atdos atpakaļ. Zvanot uz policiju katru dienu, taču nevarot sazvanīt. Vecais vīrs, tāpat jautri runājot, mūs pavada līdz vārtiem, pamāj ar roku un novel veiksmi. Mēs vēlam viņam labu veselību un atvadāmies. Jums, savukārt, pašiem spriest, ir onkulis Vilis noziedznieks, vai nē.

Video

TOP komentāri

 • Taisnā Tiesa
  +41 +41 0

  Taisnā Tiesa

  Cik tālu valdošie ies? Ko nākamo konfiscēs? Kartupeli, kāpostu, burkānu? Kuram navbaga onkulītis nodarīja skādi? Uzaudzeja savā dārzā to nezāli, izžāvēja, normālas cigaretes sakrutīja. Kuru viņš apzaga? Valsts ir tā, kas zog. Tie poliči apzaga viņu! Poličus lai iesūdz Eiropas tiesā. Kur tas rakstīts, ka savā dārzā nedrīkst audzēt tabakas lapas? Pie kam tur ieguldīts liels darbas. Zagļi apzog nabaga večuku. Un vēl soda naudu liks! Lai viņiem bērēm tā nauda!
 • vecis
  +37 +37 0

  vecis

  Vai ir pierādīts ka onkulis ir tirgojis cigaretes? Ja viņš kaimiņam par palīdzēšanu iedeva kādu cigareti tad tas ir barters.
 • Marija Gabreme
  +37 +37 0

  Marija Gabreme

  Zinot, ka rūpnīcas tabakas vietā tin ķimikālijās un narkotikās apstrādātu makulatūru, varam secināt, ka noziegums ir tas, ka večuks nav ietinis to pašu sastāvu. Un protams nav dalījies ar cionistu mafiju, kā to dara tie tabakas rūpnieki, kuri paši nav cionisti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl