69 komentāri

Likumsargi februāra vidū Rūjienā pieķēruši kādu 1939. gadā dzimušu kungu, realizējot pašizgatavotas cigaretes. Pie vīrieša atrastas un atsavinātas 270 cigaretes. Turpinot skaidrot tabakas izstrādājumu izcelsmi, policija atklāja, ka vīrietis pats audzējis tabaku un ar mērķi realizēt – izgatavojis cigaretes.

Viņa dzīvesvietā atrasti un atsavināti 12,7 kilogrami jau izžāvētas tabakas, 1000 cigarešu sagataves, kā arī ierīce sagatavju uzpildīšanai. Par šo faktu policijā sākta administratīvā lietvedība. Mēs šodien devāmies uz Rūjienu, lai noskaidrotu, kā tad izskatās šajā cigarešu ražotnē un kas ir šis sirmgalvis, kuru policisti grasās sodīt ar naudas sodu, kas var sasniegt pat 700 eiro.

Foto

Onkulis Vilis dzīvo Rūjienā, Dārza ielā. Ieraugot mūs pa logu, viņš daudz nedomā – ver durvis vaļā un aicina iekšā, lai pastāstītu par neseno policistu apciemojumu. Šī pati virtuve tad arī ir tā cigarešu ražotne, kas parādās likumsargu pierakstos. Onkuli Vili nav ilgi jāskubina, viņš ātri vien gatavs paskaidrot, kā no paša pagalmā audzētās tabakas top paša gatavotās cigaretes.

Vilis stāsta, – tabaku kādreiz esot audzējis viņa tēvs. Tagad, kad viņš pats gribējis lētākas cigaretes nekā veikalā, uzreiz nemaz nav mācējis augus izaudzēt. Pirmie centieni izgāzušies, bet vēlāk lieta aizgājusi.

17. februārī pie Viļa mājas durvīm pieklauvējuši policisti. Visu viņa ražu viņi aizveduši prom. Vilis saka – pats kādreiz strādājis milicijā, un toreiz nekas tāds neesot bijis iedomājams. Likumsargi ziņo, ka vīrietis audzējis tabaku ar mērķi realizēt.

Pret onkuli Vili tagad uzsākts kriminālprocess Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādām nelikumīgām darbībām var draudēt naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot preces un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Kad jautājam sirmgalvim, ko viņš darīs tālāk, viņš mums norāda uz nagliņu, kas iedzīta sienā. Vilis vēl piebilst – viņa cigaretes ir labākas nekā tās, kas nopērkamas vietējā bodē. Galvenais – ekoloģiska.

Vilis vēl aizvien cer, ka konfiscēto tabaku viņam atdos atpakaļ. Zvanot uz policiju katru dienu, taču nevarot sazvanīt. Vecais vīrs, tāpat jautri runājot, mūs pavada līdz vārtiem, pamāj ar roku un novel veiksmi. Mēs vēlam viņam labu veselību un atvadāmies. Jums, savukārt, pašiem spriest, ir onkulis Vilis noziedznieks, vai nē.

Video

TOP komentāri

 • Taisnā Tiesa
  +43 +43 0

  Taisnā Tiesa

  Cik tālu valdošie ies? Ko nākamo konfiscēs? Kartupeli, kāpostu, burkānu? Kuram navbaga onkulītis nodarīja skādi? Uzaudzeja savā dārzā to nezāli, izžāvēja, normālas cigaretes sakrutīja. Kuru viņš apzaga? Valsts ir tā, kas zog. Tie poliči apzaga viņu! Poličus lai iesūdz Eiropas tiesā. Kur tas rakstīts, ka savā dārzā nedrīkst audzēt tabakas lapas? Pie kam tur ieguldīts liels darbas. Zagļi apzog nabaga večuku. Un vēl soda naudu liks! Lai viņiem bērēm tā nauda!
 • vecis
  +39 +39 0

  vecis

  Vai ir pierādīts ka onkulis ir tirgojis cigaretes? Ja viņš kaimiņam par palīdzēšanu iedeva kādu cigareti tad tas ir barters.
 • Marija Gabreme
  +39 +39 0

  Marija Gabreme

  Zinot, ka rūpnīcas tabakas vietā tin ķimikālijās un narkotikās apstrādātu makulatūru, varam secināt, ka noziegums ir tas, ka večuks nav ietinis to pašu sastāvu. Un protams nav dalījies ar cionistu mafiju, kā to dara tie tabakas rūpnieki, kuri paši nav cionisti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl