2 komentāri
Sirsnīgs stāsts – polis Mikiņš nekad nav bijis Polijā, runā četrās valodās un pats sameistarojis traktoru
Foto: Elīna Kursīte

Mihailam Barševskim šogad jūnijā paliek 89 gadi. Pēc tautības polis, bet Polijā nekad nav bijis, jo Marianpolē, Rušonas pagastā, dzīvot ir visforšāk, – tā par sirsnīgo un entuziastisko večuku stāstu sāk grāmatas “Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi” autore Elīna Kursīte.

“Uzsākot sarunu ar Miķeli jeb Mikiņu, kā viņu mēdz saukt sieva Jūlija, tiek plašu smaidu pieteikts – varam runāt, kādā valodā jums vajag! Izrādās poligloti – brīvi runā latgaliešu, latviešu, poļu, krievu valodā. Visu mūžu Mihails bijis kalējs. Kolhoza laikos pagasts bez viņa kā bez rokām. Viņš uzkalis vārtus Rušonas baznīcai un tuvējiem kapiem arī, vienmēr visu salabojis, pratis izdarīt. Jāsaka, kā ir – vīrs ar zelta rokām,” raksta autore.

Turklāt visam pāri – Mikiņš pats uztaisījis traktoru un izgudrojis čipšu mašīnu.

“Rīgā nekad negribētu dzīvot, jo tur taču darīt nav ko. Pilsētā uz sporta zāli jāiet, jāmaksā, a Marianpolē labāk paņem cirvi, kovaldu rokās un aiziet!”

Foto!

“Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi” autore Elīna stāsta, ka patlaban top vēl viena grāmata, kas veltīta īpaši Latgales pēdējiem mohikāņiem.

TOP komentāri

  • Biruta Mortukāne ex.Spridzāne
    +2 +2 0

    Biruta Mortukāne ex.Spridzāne

    Stipru veselību Barševska kungam ar dzīvesbiedri . Šeit dzimis , audzis , skolojies un čakli strādājis visu darba mūžu , bez intengrācijas atbalsta un valodu kursiem zina 4 valodas! Ņemat piemēru tie Latvijas krievvalodīgie , kuri šeit , Latvijā dzīvojot , uzspļauj valsts valodai un ignorē to .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl