Komentāri
Sirsnīgi! Bērnu slimnīca ar “drosmes uzlīmēm” atalgo mazos pacientus par nepatīkamām procedūrām
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Kā palīdzēt mazajam slimniekam, ja procedūra nav patīkama, bet ir vajadzīga? Bērnu slimnīcā tagad risinājums rasts ar īpašām “drosmes uzlīmēm”.

Katrs šprices dūriens tiek atalgots ar diplomu un uzlīmi par drosmi. Bērniem tas patīk, un viņi pat sākuši sacensties savā starpā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ideja par šādām drosmes uzlīmēm nāca no malas. Ziedotāji paši izstrādāja maketus un visu nodrukāja, slimnīcai tikai atlika dāvanu pieņemt. Personāls priecājas, ka mazais triks tiešām atvieglo darbu un bērniem neliek māsiņas vairs uzraudzīt kā pāridarītājas.

Uzlīmēm izvēlēta kosmosa tēma, kas tuvāka puišiem, tāpēc viņi arī ielaižas sacensībā. Meitenes gan interesi izrādot retāk.

Foto

Ko domā bērni par šo ideju TV3 ziņās plkst. 19.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl