Sirmi mati studijām nav šķērslis! Latvijas vecākā studenta stāsts

Komentāri

Laikam jāiet līdzi, ja atpaliec, tad beigās neko nezini. Tā savu iestāšanos universitātē pamato Latvijas vecākais students – Jānis Palkavnieks. Ar atsevišķiem izņēmumiem Latvijā studentiem vecuma ierobežojumi nav paredzēti, seniori var pretendēt arī uz budžeta vietām augstskolās.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Jānis Palkavnieks brīvlaiku pavada mājās Līgatnē. Vides un būvzinātņu fakultātes 71 gadu vecais students gatavojas nākamajam studiju semestrim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Palkavnieks, LLU students

Nevis var, bet ir jāmācās. Ja tajā jomā strādā, visu laiku jāiet līdzi, ja neej līdzi un atpaliec, tad neko nezini vairs.

Pēc mācībām Veslavas pamatskolā Jānis Palkavnieks iestājās būvniecības tehnikumā Rīgā, to viņš pabeidza 1964. gadā. Pēc tam viņš strādāja ceļu būvē, vēlāk Siguldā būvēja arī ēkas. Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jānis jau bija iestājies 80. gadu vidū, taču pēc piektā kursa, pēdējā gadā, studijas pametis.

Ekrānuzņēmumi

Jānis Palkavnieks, LLU students

Piecus kursus tur nogāju, un tad sākās izmaiņu laiki, nevienam nevajadzēja, bija jau bišķi arī piegriezies – piecus gadus pēc kārtas un jāstrādā un jāmācās.

Tomēr tagad Jānis ir atgriezies universitātē. 2020. gadā stājas spēkā noteikumi, kas liegs būvdarbu vadītāja un būvuzrauga sertifikātu, ja nav iegūta atbilstoša augstākā izglītība.

Jānis Palkavnieks, LLU students

Domāju, johaidī, es esmu pabeidzis piecus kursus un man nedos sertifikātu kā speciālistam. Man uznāca dusmas, un es aizbraucu uz Jelgavu un paprasīju, vai man ieskaitīs no tiem iepriekšējiem, viņi saka – jā, tikai tehniskos neieskaita, tā kā normatīvi mainījušies, kursa darbi jātaisa pa jaunu.

Atgriezties universitātē esot interesanti, norāda Jānis. Viss viņa darba mūžs ir saistīts ar būvniecību, tāpēc atsvaidzināt jau apgūtās zināšanas un iemācītos nozares jaunumus ir interesanti.

Jānis Palkavnieks, LLU students

Toreiz nedaudz savādāk mācīja, nebija tik padziļināti viss, tagad tā ļoti nopietni ir, nav tā pa virsu, tagad izņem “līdz kaulam”. Ir jau patīkami, ka vari iet un runāt ar lieliem spečukiem bez problēmām.

Iespējams, nopietnākas pieejas dēļ no 40 sākotnējiem kursabiedriem palikuši vien septiņi. Arī pārējie neesot vairs jaunieši. Taču Jāņa gadu skaitli nepārspēj neviens, februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Jānis Palkavnieks svinēs jau 72. dzimšanas dienu.

Vecums nevar būt šķērslis studijām, norāda Izglītības ministrijā. Tomēr, ir jāņem vērā, ka universitātes un augstskolas var noteikt īpašas prasības studiju pretendentiem. Piemēram, tās var būt fiziskā snieguma prasības sporta un aizsardzības akadēmijā. Izglītības ministrijā norāda, ka Latvijā pamata kritērijs ir cilvēka akadēmiskais sniegums, nevis studējošā vecums.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl