Sirmgalvis izraisa smagu triju automašīnu avāriju Rīgā, šķērsojot krustojumu pie aizliedzošās gaismas

1 komentārs
Sirmgalvis izraisa smagu triju automašīnu avāriju Rīgā, šķērsojot krustojumu pie aizliedzošās gaismas

Ugunsdzēsēji glābēji trešdien, 2. septembrī, nejauši kļuvuši par lieciniekiem smagam ceļu satiksmes negadījumam, kas notika ap plkst 11.00 Rīgā, Viestura prospektā, un kurā cieta trīs spēkrati, vēsta raidījums “Degpunktā”.

“Kia” vieglā automobiļa vadītājs, kāds seniors, braucot uz Gustava Zemgala gatves pārvadu no Vecmīlgrāvja puses, rupji pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, šķērsoja krustojumu pie aizliedzošās luksofora gaismas. Tā rezultātā vīrietis izraisīja smagu, trīs automašīnu avāriju. Sirmais kungs sākotnēji saskrējās ar “Mercedes” kravas auto, bet tālāk taranēja “Volkswagen” vieglo spēkratu, tomēr pilnīgi apstāties palīdzējis apgaismes stabs, kurā viņa auto “ielidoja” pēc inerces. Vīru palīdzība bija tieši vietā, jo viens no avārijā iesaistītajiem auto sadursmes brīdī stipri deformējās un tajā bija iesprostoti cilvēki.

“Iedegās “zaļais”, lēnītēm sāku braukt, pēdējā brīdī pamanīju, ka “Kia” vadītājs nežēlīgā ātrumā “nesās”. Tur bija visnotaļ vairāk nekā 50 kilometru stundā [ātrums uzņemts],” stāsta ceļa satiksmes negadījumā iesaistītā “Mercedes Benz Sprinter” vadītājs Lauris, kurš gandrīz vienīgais no sadursmē iesaistītajiem nav cietis tādā mērā, ka viņam būtu nepieciešama mediķu palīdzība. Aculiecinieks stāsta, ka vadītājs, kurš izraisīja sadursmi, pārkāpis ātruma ierobežojumus.

Negadījums notika ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas acu priekšā, tādēļ palīdzība nelaimē nonākušajiem sniegta nekavējoties. Pēc mirkļa avārijas vietā piestājuši mediķi un ceļu policisti. Ja Laurim un “Volkswagen” vadītājam ārstu palīdzība bija nepieciešama tikai, lai nosaitētu nobrāzumus uz rokām, tad “Kia” spēkrata šoferi un pasažieri nācās no salona atbrīvot, glābējiem izmantojot hidrauliskos instrumentus.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji steidzīgā kārtā cietušos aizdevuši uz slimnīcu. Tur senioru veselības stāvoklis novērtēts kā stabils, bet smags.

Negadījuma apstākļi tiks precizēti vēlāk, kad policijas izmeklētājiem būs iespēja plašāk aprunāties ar “Kia” vadītāju.