Komentāri

“Šie cilvēki, kas bija latviešu valodas nodarbībā, vakar bija ļoti jauki – bija interesanti ar viņiem strādāt. Šķiet, ka viņi ļoti ātri uztver valodu, un, ja trīs mēnešus tāpat nāks un mācīsies, tad problēmu nebūs – cilvēki ir ļoti atvērti,” tā bēgļus no Sīrijas un Eritrejas, kas pagājušās nedēļas beigās ieradās Latvijā, raksturo viņu latviešu valodas skolotāja.

Latviešu valodas stundās skolotāja ar bēgļiem runā tikai latviski. “Pirmajā nodarbībā atradu slavenu Sīrijas aktieri, kā arī Eritrejas modeli, un es mācīju valodu caur šiem cilvēkiem, it kā viņi runā latviski. Pirmās frāzes, ko es mācīju, bija tās, kas palīdz justies drošāk – kā sauc, vārds un uzvārds un no kurienes viņš nāk, tā saucamās “drošības frāzes”. Jo, ja nedod Dievs, šis cilvēks apmaldās un viņu uzrunā, piemēram, policists, lai viņš varētu to pateikt latviski,” stāsta skolotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl