Sīriešu ģimene Latvijā atklāj neparasto dzintara skaistumu un uzsāk savu rotu biznesu

7 komentāri

Lielākā daļa bēgļu, kas nonākuši Latvijā, kā zināms, ātri vien mūsu valsti pamet. Nepatīkamie laika apstākļi, ne visai draudzīgie iedzīvotāji, zemie pabalsti, – tie ir tikai daži no iemesliem, lai šeit nepaliktu.

Tomēr ir cilvēki, kuri šeit jūtas droši un novērtē mūsu zemi kā skaistu un draudzīgu, piemēram, no Sīrijas aizbēgušie Habibs un Karla. Kamēr viņu atvases iekārtojušās skolā, paši atklājuši neparasto dzintara skaistumu un uzsākuši savu rotu biznesu.

Uztraucoties par savu un bērnu drošību dzimtajā Sīrijā, Habibs un Karla pirms sešiem gadiem nolēma doties citu savu tautiešu pēdās, – laimīgākas zemes meklējumos. Latvijā gan viņi nonāca tikai pēc pusotra gada, ko bija aizvadījuši Turcijā, Krievijā un vēlāk Baltkrievijā.

Pusgadu pavadījusi Muceniekos, ģimene saprata, ka ir gatava sākt patstāvīgu dzīvi šeit, Latvijā, kur viņi jūtas droši. Atrastam īres dzīvoklim sekoja bērnu iekārtošana skolā un draugu iegūšana baptistu draudzē. Pēc tam arī savs rotaslietu bizness.

Habibam rotas kalt iemācījis tēvocis, tāpat kā viņa brāļiem.

Lai gan rotkaļa arods apgūts sen, dzīve Latvijā ienesusi Habiba darbā jaunas vēsmas. Sīrijā viņš bija strādājis tikai ar zeltu, savukārt Latvijā pieprasītāks ir sudrabs. Tāpat tagad rotas darina ne vien arābu, bet arī baltiešu rokrakstā. Un pats galvenais – Habibs ir atklājis kaut ko eksotisku – dzintaru, kas tagad viņa veidotās rotas papildina itin bieži.

Rotkaļa sieva Karla sapņo par darbu birojā, tomēr atzīst, ka viņas valodas prasmes ir pārāk vājas, tādēļ šobrīd palīdz vīram, komunicējot ar klientiem un uzturot uzņēmuma mājaslapu.

Ģimeni gan nomāc kāda problēma. Viņiem piešķirts alternatīvais statuss, kura pamatotību varas iestādes pārskata ik pēc gada. Lai iegūtu pastāvīgo uzturēšanās atļauju, ģimenei Latvijā jānodzīvo vēl divi gadi. Lielākais uztraukums ir vecākā dēla dēļ, kuram nākamgad būtu jāsāk studijas.

Lai gan vēl nav skaidrības par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu, ģimene ļoti vēlas palikt Latvijā. Sīrijā palikuši vien Karlas vecāki, pārējie ģimenes locekļi ir emigrējuši.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl