24 komentāri

Turpinoties konfliktiem Tuvajos Austrumos, bēgļu gaitās spiesti doties tūkstošiem cilvēku, tostarp bērni. Palīdzība nepieciešama visiem, bet jo īpaši mazajiem, kas neziņā gaida rītdienu. Arī cilvēki no Latvijas iesaistījušies palīdzības akcijā – gatavojot mazu pārsteigumu bēgļu bērniem.

Konflikts Tuvajos Austrumos ir nesis neizmērojamu postu un zaudējumus karā iesaistītajām valstīm un tās iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēteris Eisāns, akcijas Zvaigzne austrumos organizators:

Pirms gada daudziem no šiem cilvēkiem bija viss – laba alga, darbs, māja, nākotne. Taču vienā mirklī tie, kas bija vidusslānis vai pat augstāk, – un vienā brīdī viņiem vairs nav nekā, un viņi ir uz ielas. Cik liela tā ir traģēdija! Protams, īpaši bērniem!

Pirms gada Pētera aizsāktā akcija Zvaigzne Austrumos 3500 Sīrijas un irākiešu bēgļu bērniem spēja sarūpēt dāvaniņas no Latvijas, kas kaut uz mirkli palīdzēja novērst domas no iepriekš piedzīvotajām šausmām.

Akcijā piedalījies zinātnieks un izgudrotājs Ivars Kalviņš, dziesminieks Kārlis Kazāks, aktrise Rēzija Kalniņa un komponists Ēriks Ešenvalds.

“Šīs dāvaniņas neatdeva bērniem mieru. Šīs dāvaniņās neatdeva bērniem viņu saspridzinātās mājas. Šīs dāvaniņas neatdeva viņiem pazaudētās bērnības, bet šīs dāvaniņas atnesa daudz prieka viņu salauztajām sirsniņām. Tāpēc šogad mēs labo darbu gribam turpināt,” viņi saka.

Daļa bēgļu izmitināti Jordānijā, kur kādā no skolām kā brīvprātīgās strādā arī Liene un Ilona no Latvijas.

Ilona, brīvprātīgā:

Parasti bēgt licis vai nu tas, ka kāds no kaimiņiem ticis nogalināts, vai kaut kas šausmīgs noticis blakus. Tas viņiem ir bijis tāds signāls, ka ir jāmūk.

“Ja ģimene bija spiesta mukt prom ātri, tad viņi nevarēja paspēt paņemt kaut kādas datorus, naudu, vērtīgas lietas, viņi paņēma visdārgāko – savus bērnus, radiniekus un izmantoja iespēju braukt prom,” stāsta Ilona.

Tāpēc kurpju kastēs šiem bērniem aicina likt zeķītes, zīmuļus, zobu birstīti un kādu spēļmantiņu.

Foto:

Tabita Ašnevica, brīvprātīgā Latvijā:

Es vienu dienu varu nenopirkt kafiju, bet nopirkt “končas” vai zeķītes. Tad kāpēc, lai es to nedarītu?

Pēteris Eisāns, akcijas Zvaigzne austrumos organizators:

Vienā ģimenē, kurā mēs bijām, puišelītim bija tikušas divas spēļu mašīnītes, un viņš tās saņēma pa dienu, spēlējās ar tām līdz pusnaktij. Tik ļoti viņš bija izslāpis pēc šāda stimula.

Šogad uzstādīts mērķis ar dāvanu pilnām kurpju kastēm iepriecināt 6000 karā cietušos bērnus. Tās iespējams nodot vairāk nekā 20 īpašās pieņemšanas vietās Latvijā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Realitate
  +17 +17 0

  Realitate

  Velns paravis! Man sis farss sak krist uz nerviem! Mums par maz vientulo maminu, par maz trucigo gimenu un mazu berninu bernunamos, kam palidzet? Jebsu visi jau partikusi un miljonari, ka pasaules melnie caurumi jasak lapit?! Aizbrauciet uz kadu lauku nosturi, paskatieties kas tur daras un tikai tad lapiet citu caurumus.
 • Linda
  +16 +16 0

  Linda

  Vai tam puikinam kurs lidosta Vacija radija zestu par rikles pargriesanu ari vares ziedot? Un tiem pusaudziem Briseles getto kuri zurnalistu aptaujati ar sajusmu un apbrinu runaja par Parizes slaktina rikotajiem?
  Kautka negribas "tiem"neko ziedot!
  Un prata ienaca viena Bidstrupa karikatura-kur sievina atrod mazu vargu putnenu,un atnes atkopsanai uz savu vistu kuti.ar katru dienu putnens klust lielaks,stipraks, edeligaks...lidz beidzot paraug omi un noknaba savu labdari.....
  Katra joka ir dala patiesibas!!!!
 • laimdotis
  +15 +15 0

  laimdotis

  ziedojiet melnajiem protams zidojiet tad jusu mazberni vares iet lugt allahu mosejās un sist pieri pret zemi...pacietibu un tas viss būs...ziedojiet

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl