3 komentāri

Laikā, kad sabiedrību var iedalīt teju divās daļās, – cik daudz drīkst bērniem stāstīt par seksualitātes tēmu, nākusi klajā filmiņa vecākiem par bērnu seksualitāti.

Pērn vecāku apvienība Rod vāca parakstus, lai Bērnu aizsardzības likumā noteiktu normu, kura vērstos pret bērnu seksualizēšanu skolās, tā apšaubot bērnu seksuālās izglītības nepieciešamību. ”Bailes bija, jo tika ziņots, ka visos bērnudārzos mācīs masturbēt, bet visas vadlīnijas tika izkropļotas un interpretētas nepareizi. Tāpat arī otra tēma ir homoseksualitāte,” par filmiņas tapšanas iemesliem norāda biedrības Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Organizācijas pārstāvji norāda, ka par filmas nepieciešamību runā paši fakti. 2013. gadā ir trīskāršojies to māmiņu skaits, kas ir jaunākas par 14 gadiem. ”Kas ir raksturīgs Latvijai, ka šo ļoti jauno meiteņu ne vecāki, ne skolotāji, ne vienaudži nav sapratuši, kas ar šo meiteni notiek. Arī pati meitene. Visbiežāk meitene parasti domā, ka viņai pēkšņi nepamatoti pieaug svars. Tanī pat laikā šie noraizējušies vecāki vēršas pret izglītības programmām un mēģina apturēt skolotājus, kas mēģina bērnus izglītot,” norāda Iveta Ķelle.

Vērtējot izglītojošo filmiņu, LNT Brokastis vadītājs, radio Star FM balss un tētis Māris Grigalis nešaubās ne mirkli par izglītojošās filmiņas nepieciešamību, tomēr nav pārliecināts, ka konkrēti šajā filmā spēs rast nepieciešamo palīdzību. ”Noskatoties šo konkrēto filmu, es to nevaru uztvert ar pirmo reizi,” filmiņu vērtē Grigalis, ”nezinu, vai šī bija īstā forma, kā vecākiem uztvert lietas būtību, lai viņi to nodotu saviem bērniem.”

Video!

Savukārt TV raidījumu vadītāja un divu meitu mamma Baiba Sipeniece-Gavare šādu filmu savos pusaudža gados uztvertu kā Dieva dāvanu. ”Manā bērnībā vecākiem, es domāju, bija viens biedējošs jautājums – paskaidrot no kurienes rodas bērni? Viens no vistrakākajiem jautājumiem, ko viņiem varēja uzdot, jo tad viņiem būtu jāpastāsta TAS! It kā TAS būtu kaut kas ārkārtīgi apkaunojošs un neķītrs,” uzskata Baiba Sipeniece-Gavare, norādot, ka padomju laikam bija raksturīgi nerunāt par tik svarīgiem jautājumiem.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, apmeklējot dažādas mācību iestādes, pēc pieredzes apsveic šādas mācību filmiņas tapšanu. ”Ja nerunā un neskaidro šīs lietas, tad jebkurā gadījumā viņi paši iegūst informāciju. Tas arī varētu būt iemesls, ka paši vācot informāciju, jaunieši nepievērš uzmanību kādiem būtiskiem aspektiem, kas tomēr būtu jāņem vērā veidojot seksuālās attiecības,” uz šādas filmiņas nepieciešamību norāda bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Inga Krastiņa.

Filmiņa par bērnu seksualitāti!

TOP komentāri

 • sofa
  0 0 0

  sofa

  Sipeniecei atkal padomju laiki traucējušitāpēc bērns piedzima no precētā veča.Jo vecāki kaunējās ar viņu par to runāt.
 • PO
  0 0 0

  PO

  Pornoooo, visaas vietas, Pedofiilija atbalstaama, . Kaa tad nepaliksi staavoklii.???
 • s
  0 0 0

  s

  Ir jaaizgliito vecaaki, ja meitenes, ka sir jaunaakas par 14. gadiem - klust par maminjaam!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl