Sinoptiķu prognozes par lietavām nav iepriecinošas; situācija varētu vēl pasliktināties

Komentāri

Pirmdien, 18. septembrī, pamatīgās lietavas, kas vērojamas visā Latvijā, kavē zemniekiem ražas novākšanu un vairākās vietās arī izraisījušas plūdus.

No rīta visvairāk lija Latgalē, bet intensīvā nokrišņu zona dienas laikā skars lielāko Latvijas teritorijas daļu. Savukārt Rīgā stiprā lietū veidojas sastrēgumi un no rīta sabiedriskais transports kavējās līdz pat stundai. Meteorologu prognozes nav iepriecinošas un liecina, ka situācija varētu vēl pasliktināties. Pēc šodienas lietavām ūdens līmenis paaugstināsies arī Zemgales upēs, līdz ar to plūdu draudi ir visas valsts teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Laura Krūmiņa
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas (LVĢMC) Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja

Tā situācija veidojas diezgan nepatīkama. Gan valsts rietumu, gan austrumu daļā augsnes ir piesātinātas ar ūdeni, un vairākās vietās jau šodien ūdens līmeņi ir ļoti augsti. Ir applūdušas palienes, tas attiecas gan uz Dubnu, gan Aivieksti, gan uz valsts rietumu daļā esošo Bārtu. Šodien gaidāmie nokrišņi izraisīs diezgan strauju ūdens līmeņa paaugstināšanos.

Tikmēr Vides un reģionālās attīstības ministrija aprēķinājusi, ka plūdu nodarīto zaudējumu kompensēšanai pašvaldībām infrastruktūras atjaunošanai varētu prasīt ap 4,7 miljonus eiro. Šī summa vēl varētu mainīties, jo pašvaldības savus pieprasījumus var sūtīt līdz mēneša beigām. Savukārt jautājumi par lauksaimniekiem nodarītajiem zaudējumiem ir Zemkopības ministrijas pārziņā. Plānots, ka lēmums par kompensāciju piešķiršanu valdībā tiks izskatīts nākamnedēļ.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 18. septembrī, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis ”oranžo brīdinājumu” par daudzviet Latvijā gaidāmajām lietavām.

Tāpat jau vēstīts, ka atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsos dienvidu ciklons ”Tomass”. Tas atnesīs brāzmainu vēju un var radīt jaunus plūdu draudus.

Laika ziņas

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl