Sinoptiķi šajos Ziemassvētkos sola sniegu un pat puteni!

Komentāri

Saņemtas jaunākās sinoptiķu prognozes par laiku Ziemassvētkos – tās liecina, ka Ziemassvētki tomēr varētu būt balti – turklāt iespējams pat pamatīgs putenis.

Tieši nākamnedēļ rudenīgos laika apstākļus, kas pie mums valda gandrīz visu decembri, varētu nomainīt ziema, un šī pāreja notiks Ziemassvētku laikā!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tipiskāka gaisa temperatūra Ziemassvētku periodā Latvijā ir no plus trīs līdz mīnus pieciem grādiem pēc Celsija. Šādi laika apstākļi Latvijā ir novēroti 70% gadījumu.

Pats aukstākais Ziemassvētku laiks ir bijis pirms 18 gadiem, kad tika uzstādīts minimālais gaisa temperatūras rekords – tas tika novērots Zosēnos, kad termometra stabiņš noslīdēja zem mīnus 31 grāda pēc Celsija. Savukārt paši siltākie Ziemassvētki ir bijuši pirms gada – toreiz maksimālā gaisa temperatūra bija Pāvilostā un sasniedza gandrīz plus 9 grādus pēc Celsija (+8,7).

Laika apstākļi ir atkarīgi no gaisa masu kustībām, skaidro meteorologi. Tā kā Latvijas teritorijā ciklonu un anticiklonu maiņa notiek visai bieži, atkušņi un sala periodi visai ātri mijas viens ar otru.

Laura Krūmiņa, meteoroloģe:

Svētku dienās gaidāms stiprs sniegs, diezgan nozīmīgs sniega pieaugums un pat putenis. Var būt tā, ka vienā Latvijas reģionā, Vidzeme un Latgalē, snigs, bet centrālajos un rietumu rajonos varētu tikt novēroti jaukta tipa nokrišņi. Mainoties temperatūrām uz ceļiem, braukšanas apstākļi būs ļoti sarežģīti.

”Ja runājam par satiksmes drošību, tad iesaistīsim darbiniekus virsstundu darbā – tajā laikā, kad viņiem pienāktos brīvdiena. Otrkārt, tie būs speciāli tieši šīm brīvdienām speciāli izstrādāti un apstiprināti plāni atbilstoši reģionam, tā kā – policija uz ceļiem būs. Ar mērķi kontrolēt un uzraudzīt ceļu satiksmes drošību,” sacīja Artis Velšs, Valsts policijas priekšnieka vietnieks.

Varam secināt – Ziemassvētkos rudens visticamāk pamās mums ardievas un ziema ar gandrīz mēnesi ilgu nokavēšanos būs klāt.

Vairāk uzzini video!

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl