Sinoptiķi izplata brīdinājumu – Rīgā gaidāmas vēja brāzmas!

Komentāri
Sinoptiķi izplata brīdinājumu – Rīgā gaidāmas vēja brāzmas!
Foto: LETA

Šodien Rīgā saglabāsies rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās līdz 20 m/s. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu – tuvākajās 1-3 stundās saglabāsies rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs līdz 20 m/s ātrumu.

Kā norādīts LVĢMC mājaslapā, pie vēja ātrums 17,2-20,7 m/s liecas lieli koki, lūst tievi zari. Cilvēka gaita pret vēju ievērojami apgrūtināta. Tālu no krasta dzirdama ūdeņu bangojuma dunoņa.

Kā vēsta LVĢMC šīs nedēļas otrajā pusē Latviju no ziemeļiem šķērsos mākoņu un nokrišņu zona, atnesot teritorijas lielākajā daļā īslaicīgu lietu, un, iegriežoties ziemeļu puses vējiem, gaidāma arī temperatūras pazemināšanās. Ja darba nedēļas sākumā gaisa temperatūra naktīs pieturējās 0…+6° robežās un dienā iesila līdz +5…+10°, tad jau nedēļas otrajā pusē austrumos naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-2°, citviet būs nedaudz siltāks, bet dienā gaisa temperatūra nepārsniegs +1…+5°.

Pašreizējās prognozes liecina, ka nedēļas izskaņā kā arī nākamnedēļ Latvijā pakāpeniski iestāties sals, un pastāv iespējamība, ka atsevišķos rajonos nedaudz arī snigs.

Lasi vēl