1 komentārs
Sinoptiķi izplata brīdinājumu – laikapstākļi kļūst bīstami! Teju visu Latviju pārņem stiprs lietus, un gaidāmi lokāli plūdi
Lokāli iespējami arī ceļu izskalojumi. Turpinoties ilgstošiem un spēcīgiem nokrišņiem, ir gaidāma ūdens līmeņu paaugstināšanās upēs. (Lauris Aizupietis / f64)

Pirmdien, 18. septembrī, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis “oranžo brīdinājumu” par daudzviet Latvijā gaidāmajām lietavām.

Kā informē LVĢMC, dienā daudzviet Latvijā gaidāms stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu no 15-40 mm. Vietām Latvijā, galvenokārt centrālajos rajonos, gaidāms pat ļoti stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu 50 mm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lokāli iespējami arī ceļu izskalojumi. Turpinoties ilgstošiem un spēcīgiem nokrišņiem, ir gaidāma ūdens līmeņu paaugstināšanās upēs. Straujāk un ātrāk tā notiks vispirms mazākajās upēs, tad vidējās un lielajās upēs. Ūdens līmeņu paaugstināšanās gaidāma Lielupes baseina upēs, Salacas baseinā, mazajās Vidzemes piekrastes upītēs, Daugavas lejteces pietekās – Lielajā Juglā, Mazajā Juglā, Ogrē un citās, Gaujas baseina upēs.

Kurzemes dienvidu daļā un Latgales upēs daudzviet turpināsies vai atsāksies ūdens līmeņu paaugstināšanās. Daugavā un Gaujā ūdens līmeņi sāks straujāk paaugstināties rīt. Daudzviet teritorijas applūdīs ārpus palienēm un ūdens līmenis paaugstināsies.

Portāls Skaties.lv aicina lasītājus padalīties ar bildēm, kā lietavas un to radītie plūdi izskatās Tavā pusē!

  • Pievieno savu bildi

    Maks. 10 MB

Savukārt priekšpusdienā Rīgā ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20 metriem sekundē. Vakarā vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem.

Foto: LVĢMC

LVĢMC izplatījis oranžo brīdinājumu, kas nozīmē, ka laikapstākļi kļūst bīstami. Kā norāda LVĢMC, Tiek prognozētas laika parādības, kas dotajā reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti. Var tikt radīti postījumi un zaudējumi.

“Esiet modrs un interesējieties par gaidāmajiem laikapstākļiem. Esiet zinošs par riskiem, kas varētu būt neizbēgami. Sekojiet līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas (piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldības),” norāda LVĢMC.

Skaties.lv jau vēstīja, ka Latvijai no dienvidiem tuvojas ciklons, kam dots vārds ”Tomass”. Tā ietekmē pirmdien daudzviet stipri līs un pūtīs brāzmains vējš, kā arī, visticamāk, sāksies jauni plūdi.

Tāpat jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā, naktī uz ceturtdienu, 14. septembri, ievērojamus nokrišņus piedzīvoja Liepāja, – tur nokrišņu daudzums pārsniedzis dekādes normu.

Tāpat portāls Skaties.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties dažos mirkļos, kad mūs šogad pārsteidza laikapstākļi. Esam piedzīvojušo sniegu pavasarī, negaisu vasarā, kā arī bēdīgi slavenos plūdus Latgalē.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Pēc plūdiem daudzviet Latgalē ražas lauki pārvērtušies īstā postažā. Taču ir lauki, kurus plūdi nav iznīcinājuši, un tur jau notikusi ražas novākšana.

Šajā vasarā negaidīta dabas stihija pārsteidza arī iedzīvotājus Siguldas pusē. Ummeru ezera apkaimē otrdien, 20. jūnijā, plosījās virpuļviesulis. Tur tika nodarīti ievērojami postījumi.

Arī Saulkrastu iedzīvotāji šajā vasarā piedzīvojuši ievērojamus vētras postījumus. “Nekas tāds šeit nav redzēts. Par laimi, iztikām bez cilvēku upuriem” – tā par milzu vētru, kas augusta vidū plosījās Saulkrastos, saka vietējie iedzīvotāji.

Neierasti laikapstākļi šogad novēroti arī citviet Latvijā! Skaties.lv piedāvā ieskatu dažās no situācijām

Otrdien, 22. augustā, Kolkas iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidza liels krusas daudzum.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šā gada vasarā aizvadīts aukstākais jūlijs šajā tūkstošgadē!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Tāpat Skaties.lv jau vēstīja, ka neparasti laikapstākļi Latvijas iedzīvotājus pārsteidza arī 8. maijā, kad Burtniekos uzsniga sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!

Laika ziņas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl