Sinoptiķi brīdina! Latvijas jūras piekrastē gaidāms negants vējš

Komentāri
Sinoptiķi brīdina! Latvijas jūras piekrastē gaidāms negants vējš
Ieva Lūka / LETA

Ceturtdien, 12. oktobrī, vakarpusē jūras piekrastē gaidāms spēcīgs vējš, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

No plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00 jūras piekrastē dienvidrietumu, rietumu vējš pastiprināsies brāzmās no 20 līdz 22 metriem sekundē. Savukārt piektdien, 13. oktobrī, no rīta vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, un vēja pierimšana gaidāma tikai pēcpusdienā.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šogad iedzīvotājus Latvijā vairākkārt pārsteiguši neganti laikapstākļi. Esam piedzīvojušo sniegu pavasarī, negaisu vasarā, kā arī spēcīgas lietusgāzes un bēdīgi slavenos plūdus Latgalē.

Atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsoja dienvidu ciklons ”Tomass”. Tas atnesa brāzmainu vēju un radīja jaunus plūdu draudus. Rīgā vairākās vietās ielas sāka grimt ūdenī. TV3 Ziņas novēroja, ka Ganību dambis pie Bukultu ielas ir pamatīgi applūdis.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Laika ziņas

Lasi vēl