Sinoptiķi brīdina: Latvijas austrumu daļā gaidāms pērkona negaiss

Pievienot komentāru
Sinoptiķi brīdina: Latvijas austrumu daļā gaidāms pērkona negaiss
Foto: F64

Pirmdien, 23. jūlijā, dienas vidū Latvijas austrumu daļā gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Negaisa laikā iespējama arī krusa un brāzmains vējš līdz 15 metriem sekundē. Pēc sinoptiķu prognozēm, negaisi turpināsies līdz vakaram.

Vienlaikus LVĢMC informē, ka šonedēļ karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu, turklāt vietām iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes ar brāzmainu vēju.

Nedēļas pašā sākumā, no dienvidrietumiem saglabājoties augsta spiediena atzara ietekmei, lietus un pērkons tiks novērots galvenokārt tikai valsts austrumos, bet vēlāk, atzaram savu nozīmi zaudējot, arī centrālajos rajonos. Negaisa laikā nokrišņi vietām būs intensīvi, vējš kļūs brāzmains un iespējama krusa. Nakts un rīta stundās vietām veidosies migla. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā aizvadītajās dienās – lielākajā teritorijas daļā dienas laikā termometra stabiņš sasniegs +26…+30 grādus.

Nedēļas vidū un otrajā pusē virs Krievijas ziemeļiem pastiprināsies anticiklons, līdz ar to gaisa masa virs Latvijas nedaudz mainīsies un atsevišķās dienās temperatūra var kļūt vēl augstāka, pārsniedzot +30 grādus. Lielā daļā teritorijas joprojām gaidāmas arī tā saucamās tropiskās naktis – gaisa temperatūra nakts laikā nebūs zemāka par +20 grādiem. Šā brīža prognozes liecina, ka pērkona negaisu aktivitāte augstāka kļūs nedēļas nogalē, līdz ar to nākamās brīvdienas lielā daļā Latvijas, visticamākais, gaidāmas karstas, bet ar nokrišņiem bagātu laiku.