Simtiem skolēnu Rīgā izspēlē reālus kara notikumus un apgūst militāras prasmes

0 Komentāru
Simtiem skolēnu Rīgā izspēlē reālus kara notikumus un apgūst militāras prasmes

Pāris simti skolēnu Lāčplēša dienu svinēja, Mežaparkā izspēlējot patriotisku spēli Rīgas hronikas: atceries Lāčplēšus. Pasākums jau kļuvis par tradīciju – vairākas komandas Latvijas armijas instruktoru vadībā apguva Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu un karavīriem nepieciešamās pamatzināšanas, tostarp iemaņas šaušanā un kompasa izmantošanu. Iegūtās zināšanas pēc tam tika izmēģinātas spēlē.

Lai izspēlētu patriotiski militāru spēli, jaunieši Mežaparkā šogad pulcējās jau astoto gadu pēc kārtas. Šādas spēles oktobrī un novembrī notiek visā Latvijā, tomēr Rīgas kārta tradicionāli rīkota tieši Lāčplēša dienā.

Jaunieši Mežaparkā pulcējās jau no agra rīta, un viņu pirmais uzdevums bija dažādu militāro prasmju apgūšana. Jaunieši tika sadalīti sešās mācību vietās, kur trenējās šaut, izmantot karti, kā arī sniegt pirmo medicīnisko palīdzību.

Foto:

Pēc iemaņu apgūšanas skolēniem tika dots starts Lāčplēša dienas spēlei, kas ir veidota sadarbībā ar Kara muzeju, pamatojoties uz reāliem kara laika notikumiem.

Visvairāk skolēnu šodien bija atbraukuši no Rīgas 64. vidusskolas, un tas lielā mērā ir tieši šīs mācību iestādes vēstures skolotāja nopelns.

Video:

0 Komentāru