Komentāri

Simtiem ģimeņu, kurās ir bērni ar uzvedības traucējumiem, aizvadītā gada laikā meklējušas palīdzību Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvajā nodaļā.

Šāda pakalpojuma nodrošināšana uzraugošās un kontrolējošās iestādēs gan ir netipiska. Taču, tā kā bērnu ar uzvedības traucējumiem kļūst arvien vairāk un ar šo problēmu saskaras arvien jaunākā vecumā, pērn ar Eiropas līdzfinansējumu izveidota atsevišķa struktūrvienība, kas bez maksas sniedz palīdzību šādiem bērniem.

Gada laikā Konsultatīvajā nodaļā palīdzību meklējušas 315 ģimenes un atbalsta programma ir izstrādāta 230 bērniem.

Pēc aptuveni 5,6 mēnešiem mēs lūdzam sniegt atgriezenisko saikni gan sociālajam dienestam, gan izglītības iestādei, gan arī vecākiem par to, vai ir vai nav izdevies mūsu rekomendācijas pildīt, vai tā sadarbība ir izdevusies un kādi ir rezultāti. Un gribu teikt, ka lielākā daļa apgalvo, ka ir vērojamas bērna uzvedības maiņa, mums par lielu prieku, uz labo pusi. Un tas noteikti ir kopējs darba rezultāts.

Bieži vien Konsultatīvajā nodaļā nonākušo bērnu problēmas ir medicīniska rakstura, tomēr lielākā daļā gadījumu problēmas saistītas ar sekām pēc dažādām traumatiskām un krīzes situācijām ģimenē. Un nereti speciālisti redz, ka palīdzība primāri ir nepieciešama pašiem bērna vecākiem vai viņa likumiskajiem pārstāvjiem.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl