Simtiem cilvēku piedalās vispasaules diktāta rakstīšanā latviešu valodā

1 komentārs

Atrast divdabja teicienu, atpazīt tiešo runu vai pareizi uzrakstīt vārdu – sintezators – kad jūs pēdējo reizi rakstījāt diktātu? Ja nepaguvāt šodien, tad varēsiet to izdarīt pēc gada – par jauku tradīciju kļuvusi Vispasaules diktāta rakstīšana latviešu valodā. Interesantā pārbaudījuma mērķis ir popularizēt pareizu latviešu valodas rakstību un atsvaidzināt skolas solā apgūto.

Vispasaules diktāts latviešu valodā vienlaikus notika klātienē vairākās Latvijas pilsētās, tie, kuri vēlējās, diktātu varēja rakstīt arī tiešsaistē. Paņēmuši līdzi savas laimīgās pildspalvas, Latvijas universitātes zāli šorīt piepildīja ap 60 cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Speciāli diktāta vajadzībām, tekstu sacerējis rakstnieks Pauls Bankovskis, bet aktieris Andris Bulis sanākušajiem to diktēja priekšā.

Aptuveni 300 vārdu garā diktāta rakstīšana ilga 40 minūtes. Pārbaudes darba veicēji atzina, ka dažās vietās tekstā mulsinājusi tiešā runa, vēl kāds šaubījies, kā rakstāms vārds sintezators.

Vairums rakstītāju bija sievietes, taču savas prasmes atnākuši pārbaudīt bija arī daži vīrieši. Iniciatīvas autore, latviešu valodas skalotāja, norāda, ka diktāts vairāk tēmēts cilvēkiem, kuri skolas solā sēdējuši jau sen, taču aizvien tur rūpi par pareizu rakstītprasmi.

Šogad diktātu rakstīja aptuveni tūkstoš cilvēku, pēc mēneša viņi saņems kļūdu labojumu un varēs analizēt, kur un kāpēc kļūdījušies. Pērn, no 900 diktāta rakstītājiem, tikai seši tajā nepieļāva nevienu kļūdu.

Video

TOP komentāri

  • Solveiga
    0 0 0

    Solveiga

    Žēl,ka es nezināju par šādu pasākumu!Man būtu ļoti interesanti piedalīties diktāta rakstīšanā!Pašai nepārtraukti acīs krīt citu pieļautās pareizrakstības kļūdas gan interneta slejās,gan tv ekrānos,gan visur citur,kur mēdz rakstīt un drukāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl