Simtgades svinības: top salds apsveikums kaimiņiem no visas Latvijas iedzīvotājiem

Komentāri

Latvija gatavo pārsteigumu kaimiņvalstu iedzīvotājiem. Tāpat kā pie mums, arī Igaunijā, Lietuvā un Somijā notiek gatavošanās simtgades svinībām, un Latvijas iedzīvotāji aicināti iesaistīties sveicienu nogādāšanai kaimiņvalstīm. Sveicieni būs īpašas kūkas, kas pie kaimiņiem nonāks pa Baltijas ceļa maršrutu, bet uz Somiju ceļš vedīs vēl tālāk – pāri Somu līcim.

Simtgades kūku meistare Liene Zemīte stāsta, ka, uzzinot par ieceri kaimiņiem – igauņiem, somiem un lietuviešiem – dāvināt kūkas, tas, kādas tās būs, uzreiz bijis skaidrs. Receptei, kas ir vismaz tikpat sena kā Latvija, tomēr ir nelielas izmaiņas, tā nav tik trekna kā kādreiz. Taču viss pārējais tiek gatavots tāpat kā agrāk.

Liene Zemīte
”Baltijas simtgades ceļš” kūkas meistare

Galvenās sastāvdaļas – lauku olu biskvīts, lai ir dzeltenāks, ir no labām olām, noteikti vārītais krēms, kas gatavots no piena un olu dzeltenumiem, cukura. Vēl ļoti svarīgas sastāvdaļas ir upenes un dzērvenes.

Šī kūka ir paraugs, kas tiek gatavota, sākot gatavošanos kaimiņu sveikšanai. Trīs tādi paši gardumi uz kaimiņvalstīm tiks sūtīti 23. augustā, kas ir Baltijas ceļa gadadiena. Kaimiņvalstu iedzīvotāju sveikšanas autori Latvijas Institūta darbinieki minēto dienu izvēlējās, jo 23. augustā Baltijas iedzīvotāji visredzamāk apliecināja savu kopību.

Aiva Rozenberga
Latvijas Institūta direktore

Mēs sakām – nu jā, tad svinam tūlīt tās savas simtgades, mēs gribam pateikt jums paldies un uzsist uz pleca, un aizsūtīt laba vēlējumus svētkos. Ko svētkos nes ciemos, kūkas nes. Tāpēc mēs gribam uzcept īpašu kūku, ko no rokas rokā padot saviem kaimiņiem.

Lai saldās dāvanas nonāktu līdz kaimiņiem, iedzīvotāji aicināti atsaukties un piedalīties kūku vešanā un nešanā. Baltijas simtgades ceļa kūkas savas gaitas pie kaimiņiem sāks Rīgā pie Nacionālās bibliotēkas, un iecerēts, ka atsaucīgākie iedzīvotāji tās, gluži kā laba vēlējumu stafetes, nodos viens otram līdz dāvanas nonāks pie kaimiņiem. Kūku vešana un nešana līdz tās nonāks somu, igauņu un lietuviešu simtgades birojos, tiks filmēta. Izveidotais video pēc tam kalpos kā īpaša apsveikuma filmiņa kaimiņiem.

Lasi vēl