Apkure pieslēgta 12% Rīgas namu

0 Komentāru
Apkure pieslēgta 12% Rīgas namu
Foto: liz west /Flickr

Oktobra sākumā apkuri Rīgā pieslēguši pavisam 900 nami jeb 12% ēku, tostarp 243 izglītības un 58 ārstniecības iestādes, 305 dzīvojamie nami, kā arī 294 nedzīvojamie nami, sacīja AS “Rīgas siltums” pārstāvji.

Kā skaidroja “Rīgas siltuma” pārstāve Linda Rence, nelielā pieslēgšanās aktivitāte skaidrojama ar vēl salīdzinoši siltajiem laika apstākļiem.

Lai sāktu apkures sezonu, dzīvokļu īpašniekiem ar šādu lūgumu ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem. Balstoties uz apsaimniekotāju lūguma, “Rīgas siltums” piegādā siltumenerģiju pie nosacījuma, ka nav parādu par patērēto siltumenerģiju. Rence skaidro, ka runāt par namiem, kas parādu dēļ varētu palikt bez apkures, vēl ir pāragri, jo aukstais laiks īsti vēl nav sācies.

Lai siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, uzņēmuma pārstāvji aicina izmantot automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas priekšrocības. Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar dzīvokļu īpašniekiem. Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai.

Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka, lai drēgnajās rudens dienās mājoklī būtu komfortabli, siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā pat dažas stundas dienā, nepieļaujot pārkurināšanu. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas vai, gluži pretēji, ieslēdzas automātiski.

0 Komentāru