Siltās ziemas Latvijā dara savu. Kas notiek ar pieprasījumu pēc malkas?

Komentāri

Kurināmā – malkas – pieprasījuma ziņā šis ir viens no sliktākajiem pieredzētajiem gadiem, atzīst malkas tirgotāji.

Piemēram, kāda koka dzīvojamā māja Majoros ar malku tiek sildīta jau kopš pašiem pirmsākumiem – 1938. gada. Vairāk nekā divus gadu desmitus par malkas sagādi te rūpējas tagadējais saimnieks Jānis Freibergs. Šogad malkas porcija sagādāta pavasarī, bet ir palikuši arī iekrājumi no pērnās ziemas. Parasti šai mājai ziemas sezonā esot vajadzīgas divas kravas malkas un pietiekot arī dēla mājai. Runājot par cenām, Jānis šogad izmaiņas neizjūtot, drīzāk maks vairāk tukšojās līdz ar eiro ieviešanu.

Skaties foto:

Jānis Freibergs, jūrmalnieks:  

Cenas pieaugušas par kādiem 10%, kad pārgāja uz eiro, tad cenas ir pieaugušas par 10%. Mēs kurinām no septembra pa druskai līdz pat maijam reizēm. Vajadzīgi apmēram 400 eiro pusgadam.

Aptaujājot vairākus malkas pārdevējus un salīdzinot cenas, līdzīgi kā pērn šogad vidēji par vienu kubikmetru lētākās un arīdzan pieprasītākās – alkšņa malkas – nākas šķirties apmēram no 25 eiro. Vienā no malkas tirgotavām saka – šogad gandrīz par trešdaļu krities arī pieprasījums.

Agris Brūniņš, SIA Malkas tirgus darbu vadītājs:

Cik es nodarbojos un strādāju šeit – piecus vai sešus gadu strādāju. Pieprasījuma kritums šogad ir ļoti, ļoti jūtams. Varētu teikt, ka tas ir lielākais silto ziemu dēļ.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl