Siguldas pašvaldība par 230 000 eiro iegādāsies zemi olimpiskā ciemata būvniecībai

0 Komentāru

Vasarā kļūs zināms Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmums par to, vai Siguldas kamaniņu trase būs viena no olimpisko spēļu norises vietām 2026. gadā.

Zviedrijas olimpiskā komiteja Siguldai jau devusi pozitīvu vērtējumu. Tikmēr siguldieši jau aktīvi gatavojas sportistu uzņemšanai. Ceturtdien, 17. janvārī, Siguldas dome nolēma pirkt zemi olimpiskā ciemata būvniecībai.

Lai izpildītu kritērijus un kandidētu uz 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, Siguldas dome nolēma pirkt zemi olimpiskā ciemata būvniecībai – 5,5 hektārus plašu teritoriju pašvaldība no Evaņģēliski Luteriskajai draudzes pirks par 230 000 eiro. Šim mērķim aizņēmums netiks ņemts.

“Esam atraduši iespēju no pašvaldības budžeta līdzekļiem iegādāties šo zemes gabalu, šā gada budžetā esam ielikuši 30% un nākamā gada budžetā liekam 70% šīs summas,” norāda Siguldas domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Atbalsts vai garantijas no valsts šim mērķim neesot paredzētas. Valdība varētu lemt tikai par atbalstu pašas kamaniņu trases pārbūvei, bet olimpiskais ciemats esot pašvaldības ziņā.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs norāda: “Valstij būs jālemj par to, ka tiks garantēta Siguldas trases infrastruktūras attīstība, paša Siguldas trase un tās teritorija, bet šobrīd nav plānots valstij garantēt attiecībā uz Siguldas pilsētu, tas jādara Siguldai pašai, neesam saņēmuši nekādus pieprasījumus vai lūgumus no Siguldas.”

Olimpiešu vajadzībām paredzēts būvēt vismaz sešas daudzdzīvokļu mājas, to darīs privātais investors, kas pēc olimpisko spēļu beigām dzīvokļus varētu pārdot vai izīrēt. Savukārt pašvaldība plāno būvēt ēku, kas pēc olimpiskajām spēlēm kalpos kā pašvaldības bērnudārzs. Būvniecības darbi varētu tikt sākti ne agrāk kā 2022. gadā.

0 Komentāru