Siguldas kamaniņu trase – iemesls lepnumam

Komentāri

Siguldas kamaniņu trase, veiksmīgi apsaimniekota, ir labs piemērs tam, ka Latvija var veiksmīgi uzturēt tik ekskluzīvus un unikālus sporta objektus.

Siguldas kamaniņu trase ir 1200 metrus gara un tajā var attīstīt ātrumu līdz 120 km/h. Lai to varētu izdarīt, protams ir nepieciešams ledus, kas izmaksā bargu naudu. Ieklausāties vien skaitļos – darbinot saldējamās iekārtas mēnesī tiek patērēta elektrība par 50 000 eiro. Te gan ir vieta salīdzinājumam – Valsts ieņēmumu dienesta jaunā ēka par elektrību mēnesī maksā 74 000 eiro, bet Gaismas pils spīd mēnesī par 82 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr bargos maksājumus daļēji palīdz segt ārzemju sportisti, kas regulāri brauc trenēties uz Siguldu, un par to protams ir jāmaksā pilna summa, kamēr pašmāju sportisti var trenēties ar 70% atlaidi. Tā Siguldas trase no ārzemju sportistiem gadā iekasē ap 300 000 eiro, tikpat vēl saņem valsts subsīdijās. Ik gadu ap 20 komandas dodas uz Siguldu, lai trenētos, bet kāpēc? Tāpēc, ka Siguldas trase Austrumeiropā ir vienīgā šāda veida sporta būve, pateicoties kurai Latvijas spējusi kļūt par elites valsti tādos sporta veidos kā skeletons un bobslejs un izcīnīt nozīmīgas godalgas.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl