Siguldas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt kopradīšanas telpas

0 Komentāru

Laikā, kad pulcēties liegts un internets ne vienmēr sniedz gaidāmo, kultūra dodas pie cilvēkiem – Siguldā tas notiek pilsētas laukumā. Domājot par attiecībām ar dabu un arī pilsētu, kurā dzīvo cilvēki, Siguldā atvērtas kopā būšanas un radīšanas telpas.

“Simbolizējot sapīto sajūtu, kā tā dzīvā daba sapinas tai mūsu neprātā,” māksliniece Kristīne Kligina skaidro, kā viņa līdz šim ierasto materiālu – tekstilu un diegus – centās apvienot ar viņai neierasto materiālu – tukšajām PET pudelēm.

“Kausējot ar plastmasas lietām, notiek diezgan traks rezultāts, kas nekur nepazūd. Uzvārās, burbuļo, kūp,” stāsta Kligina.

Kausējot un pinot aptuveni mēneša laikā Kristīne radīja objektu, kas nodēvēts par – Cilvēkzivi. Radīšanas laikā ne tikai tapa darbs, bet māksliniece daudz tuvāk iepazina arī plastmasas neganto dabu.

“Neesmu ļoti rūpīga šķirotāja, bet tagad ikdienā piedomāju un pēc šā projekta piedomāšu vēl vairāk,” bilst Kligina.

Blakus lielajai Cilvēkzivij ir urna nākamajām PET pudelēm, kas kalpos par materiālu jaunu darbu tapšanai. Šī ir viena no trīs telpām, kas siguldiešiem atgādina par dabas saudzēšanu.

“Tas ir tāpēc, lai cilvēks apstātos, izrādītu ziņkāri, interesi un arī mainītu savu rīcību,” kultūras centra ”Siguldas devons” direktore Jolanta Borīte norāda, ka ierobežojumu laikā mākslinieki dodas pilsētas ielās. Kopumā ir trīs mājiņas, kas pie Siguldas stacijas atvēlētas komunikācijai ar garāmgājējiem.

“Mēs meklējam risinājumus, un šis ir izaicinājums, jo kultūras iestāde, kas ir radusi nopirkt gatavu un nolikt uz skatuves, rādīt cilvēkiem. Šis bija tāds mūsu jaunais piedāvājums, kā mēs viņu nosaucām, platforma komunikācijai ar sabiedrību,” saka Borīte.

Šajā namiņā jeb pilsētas laboratorijā ik mēnesi vairāki dažāda vecuma, ja tā var teikt ierindas siguldieši, izmantojot filmiņu fotoaparātu, rada bildes ar to kādu Siguldu viņi redz. Savukārt šeit katrs var radīt fotogrāfijas ar sevi centrā un, izvēloties fona uzrakstus, sniegt savu vēstījumu citiem.
0 Komentāru