Siguldā trūkst skolas ēku

Komentāri

Daudzviet Latvijā tiek slēgtas skolas bērnu skaita mazināšanās dēļ. Taču ir arī veiksmes stāsti – Siguldā vecākiem pavasarī pat nācies naktī stāvēt rindā, lai pieteiktu bērnu mācību iestādē. Tur pat ir izveidojusies situācija, ka pašvaldību bērniem tiks veidotas īpašas priekšrocības un noteikumi, jo Siguldas skolās vēlas mācīties arī kaimiņpašvaldību bērni.

Siguldas pilsētas vidusskolā jau trešo gadu bez ierastajām programmām tiek veidota īpaša sporta klase, kurā mācās līdz 30 bērni. Viņiem ir tāda pati izglītības programma un tik pat daudz mācību stundu citu klašu audzēkņiem. Vienīgā atšķirība ir tā, ka šādās klasēs četras reizes nedēļā mācību diena sākas ar sporta nodarbību.

Pieprasījums pēc mācībām šādā klasē pieaug katru gadu, un dažiem gribētājiem pat pietrūkst vietu. Turklāt ik gadu pieaug pirmklasnieku skaits

Skolas direktore Ņina Balode stāsta: “Pirmajā gadā daudzi vecāki šaubījās, vai veikuši pareizo izvēli, bet otrajā un trešajā gadā jau nāk mērķtiecīgi ar domu, ka grib mācīties sporta klasē.”

Līdzīga situācija ir izveidojusies arī Laurenču sākumskolā, kurā 2013. gadā mācījās 97 bērni, savukārt šogad – gandrīz 300. Šī iemesla dēļ drīzumā jauniešu dienesta viesnīcas vietā šeit tiks atvērts jauns skolas korpuss.

Ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību šajā skolā pasniedz dabaszinības. Tieši īpašs uzsvars uz informācijas tehnoloģijām un dabaszinātni piesaista vecāku uzmanību. Katru gadu Laurenču sākumskola uzņem tikai 66 pirmklasniekus. Lai savam bērnam nodrošinātu vietu skolā, šī gada martā vecāki stāvējuši rindā pat naktī. Konkurenci Siguldā deklarētiem bērniem veido ne tikai pašvaldības bērni, bet arī no citām pilsētām iebraukušie. Lai šāda situācija turpmāk nerastos, pašvaldība strādā pie pirmklasnieku uzņemšanas noteikumu maiņas.

Siguldas Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa:

Ja ir ierobežots vietu skaits, mūsu novada bērniem ir prioritāte pret citu novadu bērniem. Citu novadu bērniem – kādas būs iespējas. Varēsim – paņemsim, nevarēsim – nepaņemsim.

Pašvaldības pārstāve norāda, ka Siguldā atšķirībā no vairākuma pašvaldību problēmu rada nevis tas, ka skolas slēdz, bet tas, ka pieprasījums pēc tam ir pārāk liels.  Iepriekšējo septiņu 1. klašu vietā, šogad pilsētas skolās tika atvērtas vienpadsmit 1. klases.

Siguldas Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa:

Pārrēķinot uz dzimstības un migrācijas rēķina, mums tuvākajos piecos gados skolēnu pieaugums būs aptuveni 500, tā ir vesela skola.

Šobrīd četrās Siguldas skolās mācās teju 2000 bērnu. Lielā skolēnu skaita un ēku trūkuma dēļ pilsētā tiks būvēts arī jauns ģimnāzijas korpuss.

Lasi vēl