Siguldā nogruvis nesen uzbūvētā serpentīna ceļa posms; tieši pirms “zelta rudens” taka ir slēgta apmeklētājiem

1 komentārs
Siguldā nogruvis nesen uzbūvētā serpentīna ceļa posms; tieši pirms “zelta rudens” taka ir slēgta apmeklētājiem
Foto: Skirmante Balčiute, LNT Ziņas

Siguldā nobrucis jaunā serpentīna ceļa posms. Tieši pirms zelta rudens gleznainā pastaigu taka ir slēgta apmeklētājiem.

Stipro lietavu dēļ ir izskalots posms jaunajā Siguldas pastaigu takā – serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam. Pirms nepilniem diviem gadiem uzbūvētā taka ir nogruvusi. Dabas aizsardzības pārvaldes inženieri konstatējuši nepilnības lietus ūdeņu novadīšanas sistēmā, kas ir fiksēti defektācijas aktos un darīti zināmi būvniekiem.

“Faktiski tai ūdens iztecei nevis jābūt ir tajā nogāzes augšpusē, bet maksimāli lejā. Lai tas izskalojums neveidojās tik augstu. Ja viņš veidojas, lai viņš veidojas tādā zemākā vietā, kur tam ūdenim nav tik liels spiediens,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Mārtiņš Zīverts.

Garantijas ietvaros, būvniekiem nogruvums jāsāk likvidēt līdz nākamās nedēļas beigām. Visticamāk, izskalotajā posmā tiks uzbūvēta vēl viena apskates platforma. Ņemot vērā dabas apstākļus, tas būtu vislētākais un drošākais variants.

“Nogāzes kā tādas vienmēr ir ļoti loti nestabilas. Jo ir milzīga iežu masa kas atrodas stāva slīpumā un uz viņu darbojas smaguma spēks, kamēr tas viss ir sauss, tikmēr tas ir puslīdz mierīgs. Tikko nolīst lietus, tā sākas process,” norāda ģeologs Dainis Ozols.

Lai vai kā, tuvojoties Zelta rudenim, atpūtnieki aicināti izvēlēties citus pastaigu maršrutus. Ekspertu nogruvumu ir atzinuši par bīstamu, tāpēc šeit ir uzlikts norobežojums, un apmeklētājiem pa šo taku pagaidām ir staigāt aizliegts.

Kā novēroja LNT Ziņas, norobežojums nav šķērslis. Daži to pat nepamana. “Ļoti interesanti kāpēc šis zīmes nav uz sākuma ceļa. Kāpēc tā atrodas pa vidu kaut kur. Mēs negribējām iet atpakaļ. Jo gribas vienmēr uz priekšu iet. Un bija interesanti,kas par darbiem,” uz neērtībām norāda Siguldas apmeklētājs Jevgēnijs.

Serpentīns Siguldā uzbūvēts par Eiropas projektu naudu. 660 metrus garajā takā ieguldīti 330 000 eiro.

 
1 komentārs