Siguldā īpašā projektā iemūžina 4. maiju pandēmijas laikā

Pievienot komentāru

Siguldas pilsētā un Siguldas novada pagastos svētku noskaņa šajās dienās tika iemūžināta īpašā veidā. Lai fiksētu, kā Latvijas ģimenes pandēmijas laikā atzīmē 4.maiju, cilvēki bija aicināti atsaukties drona-foto projektam.

Fotogrāfs Alvis Rozenbergs ar komandu šodien apbraukājis 40 daudzdzīvokļu un privātmājas Siguldā, Allažos, Morē un Jūdažos.

Līdz cilvēku logiem un balkoniem tiek pacelts drons un veikta fotografēšana. Tas ir attālināts veids, kā pandēmijas apstākļos fiksēt novada iedzīvotājus 4. maijā.

Zīmīga devīze – izlogoties no viedierīcēm, kurās pandēmijas laikā tik daudz laika esam pavadījuši, un ielogoties logu ailēs vai namdurvju priekšā.

Siguldas kultūras centra ”Devons” vadītāja Jolanta Borīte norāda: “Mēs aicinājām, lai cilvēki logā sveicinās kopā ar to brīvības sajūtu, kas viņiem šajā laikā visvairāk pietrūkst – vai tas ir kāds ceļojumu koferis, vai balles kurpes.”

Tā piemēram, Ilsteru ģimenes atvasei Esterei pietrūkst iespēja fanot hokeja čempionātā klātienē. “Man patīk hokejs, tāpēc es uzvilku šādu ar Latvijas karogu. Es gribētu būt skatītāja hokejā,” saka Estere.

Savukārt vienā no Siguldas apkaimes ielu krustojumiem fotogrāfu sagaidīja ar baltu galdautu klāts mielasts. Kaut arī pandēmijas dēļ pulcēties drīkst ne vairāk kā divas mājsaimniecības, te uz ļoti īsu foto mirkli sanāca ģimenes no septiņām mājām un ātri izklīda.

“Patiesībā ir tā, ka šo kūku es gatavoju ģimenei. Te bija paredzēts nest riekstiņus, bet riekstiņi piedega. Tāpēc mums ir divas kūkas,” teica Siguldas iedzīvotāja.

Savukārt Siguldas iedzīvotāja Karīna pauda: “Esmu jaunpienācēja šajā ielā un jau sen vēlējos iepazīties ar visiem pārējiem. Šis bija tāds īpašs mirklis, kad to varēja īstenot.”

Drona-foto akcija Siguldā radās pērn, saprotot, ka 4.maija svinēšana ar publiskiem pasākumiem nebūs iespējama ierobežojumu dēļ. Nekas arī nav mainījies šogad.

Drona fotogrāfs, akcijas “Ie-logoties” autors Alvis Rozenbergs stāsta: “Tā nav vienkārša foto fiksāža. Tā ir emociju apmaiņa. Tā ir iespējas došana cilvēkiem piedzīvot ko interesantu un nofiksēt mazliet citādāk nekā selfijā nofotografēties.”

Šodien bija vairākas siguldiešu ģimenes, kas fotoakcijā piedalījās jau pērn. Arī Revita. Tiesa gan šoreiz ne visi no ģimenes paspēja būt mājās uz fotomirkli. “Tas vieno visu pilsētu, tas vieno kopējā svinēšanā. Nevar satikties ar draugiem, šī ir tā iespēja sajusties ar visiem uz viena viļņa,” saka Revita.

Drona-foto akcijā piedalījās arī Siguldas policisti un slimnīcas medmāsas. Foto jau trešdienas varēs aplūkot Siguldas “Facebook” lapā.