Siguldā atklāta neparasta – koku zīmētu grafiku – izstāde

Pievienot komentāru
Siguldā atklāta neparasta – koku zīmētu grafiku – izstāde
PUBLICITĀTES FOTO

Siguldā atklāta ļoti neparasta izstāde – grafikas, ko uzzīmējuši koki un vējš, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Siguldā pie Dzelzceļa stacijas ir atvērta pavisam neplānota un negaidīta izstāde, kurā var apskatīt dabas, cilvēka un literatūras veidotus kopdarbus. Izstāde tapusi pēc Bibliotēku nedēļas, un bibliotekāri koku radītos darbus vēl papildinājuši ar dzeju.

Arī sižetā redzamo grafiku uzzīmējuši koka zari un vējš. Siguldas pagasta bibliotekāre Ineta Godīga par savu koku-mākslinieku izraudzījusies ābeli, jo tā pavasarī viena no pirmajām skaisti zied. Šis mākslas darbs tapa divu stundu laikā. Atlicis vien piemeklēt tam atbilstošu dzeju.

Siguldas pagasta Centra bibliotēkas vadītāja Ineta Godīga

“Piemeklējot dzejas rindas šim te zīmējumam, man prātā ienāca 13. gs. dzejnieka un mistiķa Rumī rindas. Vēl šodien pēc visa šī laika, saule nekad nav teikusi zemei, tu esi mana parādniece. Skat, kas notiek, kad tā mīl. Debesis izgaismojas.”

Šogad bibliotēku nedēļas moto bija “Darīt neticamo!”. Lai gan pandēmijas laikā bibliotekāri jau tā ir spiesti visu laiku izdomāt ko jaunu un pielāgoties mainīgajiem krīzes apstākļiem, šoreiz visi aicināti darīt ko pavisam neordināru.

Kultūras centra “Siguldas devons” vadītāja Jolanta Borīte

“Prieks, protams, par to, ka mēs varam darīt foršas lietas, kas ir saistītas ar bibliotekāro pakalpojumu, kad ar sociāla dienesta darbiniekiem varam nogādāt grāmatas mājās, mēs dodam arī dažādas iespējas cilvēkiem attālināti kļūt par lasītāju vai lasīt grāmatas e-vidē. Bet izaicinājums bija tieši mazliet atkāpties no tā ikdienas pakalpojuma.”

Akcijā kopumā iesaistījās 13 bibliotekāru, un katrs no viņiem izvēlējās sev tīkamu koku – egli, tūju, vītolu…

“Absolūti visi bibliotekāri iesaistījās šajā procesā, un par to ir ļoti liels prieks. Protams, vienmēr uz kaut kādu citādāku rīcību ir kaut kāda skepse. Bet šoreiz bibliotekāri bija gatavi. Un, ņemot vērā rezultātu, mums nebija plānota izstāde, bet, kad rezultāts ir tik brīnišķīgs, gribas ar to padalīties,” norāda Kultūras centra “Siguldas devons” vadītāja Jolanta Borīte.

Bet tikmēr bibliotekāri jau kaļ radošus nākotnes plānus.

“Bibliotekāri ir radoši cilvēki, un viena no šādām te idejām, kas man radās, – piefiksēt mūsu Jūrmalā, kā viļņi atstāj šos te zīmējumus smiltīs,” idejās dalās Siguldas pagasta Centra bibliotēkas vadītāja.