Komentāri
Siguldā atklās Latvijā pirmo klasi ar sporta novirzienu
FOTO: LETA

Otrdien, 2.septembrī, plkst.11 ar sporta stundu Siguldas pilsētas vidusskolā tiks atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu. Sporta stundu 27 audzēkņiem, kuri šogad sāks gaitas 1.s klasē, simboliski ievadīs Latvijas olimpieši – skeletonisti Martins un Tomass Dukuri.

Iniciatīvas mērķis ir veicināt bērnu fizisko sagatavotību un attīstīt jaunos talantus – topošos Latvijas olimpiešus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību programma paredz, ka s klases skolēni no 1. līdz 6.klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus un katru dienu sāks ar sporta nodarbību. Pēc mācību stundām atbilstoši sezonai bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Ikdienā interešu izglītības nodarbību vadīšanai tiks pieaicināti profesionāli sportisti un skolēniem būs iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās. Vasarās sporta klases audzēkņi piedalīsies sporta nometnēs. Mācības s klasē varēs apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

Plānots, ka, beidzot sākumskolu, fiziski vislabāk sagatavotajiem skolēniem būs iespēja mācības turpināt vispārizglītojošo skolu 7.klasēs un Siguldas “Ziemas akadēmijas” programmā, kas sagatavos nākamos Latvijas ziemas sporta veidu olimpiešus.

Skolēniem, kuri tiks uzņemti “Ziemas akadēmijā”, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu sporta aktivitātēm un nepieciešamības gadījumā mācīties pēc individuālās mācību programmas, lai atliktu laiks sportiskajām aktivitātēm.