Sievietes Latvijas zemessardzē: Ir situācijas, kurās sievietes izdara vairāk nekā vīrieši

0 Komentāru
Sievietes Latvijas zemessardzē: Ir situācijas, kurās sievietes izdara vairāk nekā vīrieši
EPA/LETA

Dienestam Zemessardzē piesakās arvien vairāk sieviešu. LNT ziņas tikās ar divām māsām, kas Zemessardzē iestājās šī gada pavasarī un jau šobrīd nopelnījušas iespēju soļot 11. Novembra svētku parādē. 

Tabita ir matemātikas pasniedzēja Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņas ikdiena paiet augstskolā akadēmiskā vidē. Pērn līdz ar satricinājumiem Ukrainā, viņa nolēma, ka arī pašai vajag sniegt savu ieguldījumu valsts drošības stiprināšanā, un aprīlī tika iesniegti dokumenti dienestam zemessardzē. Savukārt Terēzei militāras lietas interesējušas vienmēr un arī viņa nolēmusi kļūt par zemessardzi. Tagad pēc pusgada dienesta abu māsu dzīves ir krietni mainījušās.


Tabita Bobinska, zemessardze:

Oo, tā emociju gamma, kam Tu izej cauri ir tik krāsaina, to nevar aprakstīt. Tu reizēm sastopies ar tādām grūtībām, kas šķiet nieks, jo reizēm šķiet, ka uz sievietes pleciem vien balstās visa pasaule, bet tad tu saproti, ka bez vīrieša neko nevari izdarīt.

Zemessardze ir pārbaudījums gan sievietēm, gan arī vīriešiem, jo jāiztur gan fiziskas pārbaudes, gan arī emocionāls spiediens, tomēr biedri vienmēr palīdz – gan iznest cauri purvam smagu somu, gan tikt galā ar pārdzīvojumiem.

Terēze Bobinska, zemessardze:

Ir kaut kāda stresa situācija. Piemēram, mēs izspēlējam uzbrukumu un ievainotos utt., tad sievietes ir tās, kas vairāk reāli dara, kas mazāk bļaustās. Viņas skries un palīdzēs ievainotajam, savāks mantas un izdarīs visu vienkārši bez domāšanas.

Abas māsas savu dzīvi bez zemessardzes vairs nevar iedomāties. Daļa brīvdienu un arī pa kādai darbadienai regulāri jāvelta militārām mācībām. Dienests ir gan norūdījis, gan licis pārdomāt personiskas lietas un arī attieksmi pret valsti.

Terēze:

Tas ir lepnums, tas ir gods un cieņa. Tas ir lepnums gan par savu bataljonu, gan Latviju, gan to, ka es esmu daļa no tā visa. Tā ir kā tāda nabassaites sajūta ar Latviju un zemessardzi kopumā, kā arī liela atbildība.

Tiem, kuri apsver iespēju iestāties zemessardzē Terēze iesaka apdomāt savu motivāciju un neuztvert šo soli kā piedzīvojumu vai iespēju ”paspēlēt mežā kariņu”.

Skaties video!

0 Komentāru