Sievietēm ir tiesības lemt par savu ķermeni. Čakša neatbalsta olšūnu ziedošanas ierobežojumus

0 Komentāru
Sievietēm ir tiesības lemt par savu ķermeni. Čakša neatbalsta olšūnu ziedošanas ierobežojumus
Foto: LETA

Skaļā protestā pie Saeimas vairāk nekā 100 cilvēku pieprasīja deputātiem atteikties no ieceres aizliegt vēl nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas. Šis bija kārtējais skaļais protests, jo iecerētais liegums sievietēm pašām lemt par savu ķermeni izraisījis lielu neapmierinātību sabiedrībā. Reaģējot uz protestiem, deputātu vairākums atteicās šo normu izskatīt.

Protestā pie Saeimas pārsvarā piedalījās gados jauni cilvēki – gan sievietes, gan arī vīrieši. Ik pa brīdim skanēja skaļi saukļi.

Ar piketētājiem aprunājās daži Saeimas deputāti un arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuram pēc dažām minūtēm bija paredzēta runa no parlamenta tribīnes.

Reaģējot uz iedzīvotāju neapmierinātību, Vienotības deputāti pieprasīja atlikt balsojumu par olšūnu ziedošanas ierobežojumiem un pārskatīt strīdīgo normu.

Saeimas vairākums tomēr atbalstīja Vienotības ierosinājumu. Arī jaunievēlētā veselības ministre Anda Čakša neatbalsta aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas.

Atgādinām, ka viens no šā aizlieguma autoriem ir bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Arguments – olšūnu izņemšana var izraisīt smagas saslimšanas, tostarp vēzi.

Video

0 Komentāru