88 komentāri

Cilvēku noskaņojums Mucenieku ciematā, kur atrodas arī patvēruma meklētāju centrs, ir krietni pasliktinājies pēc Parīzes teroraktiem. Ciemata iedzīvotāji Franciju piesauc gan intervijās, gan privātās sarunās. Vietējos galvenokārt satrauc viņu drošība pēc patvēruma meklētāju skaita palielināšanās Muceniekos, daži norāda, – iebraucēji jau sākuši “mācīt” vietējos, kas ir un kas nav piedienīgi.

“Mani uztrauc mūsu bērnu drošība. Man ir bērns pusaudzis, bail viņu laist vienu uz ielas,” stāsta Jūlija, Mucenieku iedzīvotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr kāda Mucenieku iedzīvotāja norāda uz problēmām, kas radušās musulmaņu atšķirīgo uzskatu dēļ. Viņa apgalvo, ka bēgļi jau sākuši norādīt vietējām sievietēm, kas ir un kas nav piedienīgi.

“Rāda kulakus, saka sievietei – nav piedienīgi! Kas nav piedienīgi? Braukt ar velosipēdu! O, jā! Nu kā musulmaņi…, viņiem tas nav pieņemts, ko jūs gribat!?” norāda kāda Mucenieku iedzīvotāja.

Foto:

Viktorija, Mucenieku iedzīvotāja:

Kādreiz bija ļoti labas attiecības ar tiem iebraucējiem. Viņi palīdzēja kādreiz iepirkuma somas atnest, viss bija labi. Bet tagad uz tā visa fona, kas notiek Eiropā, man ir bail!

Taisnības labad jāsaka, ka daudz incidentu ar patvēruma meklētājiem Mucenieku iedzīvotājiem gan nav bijis. Tomēr viņi ir nobažījušies, ka pēc plānotās Eiropas bēgļu uzņemšanas ciematā krietni pieaugs izmitināto cilvēku skaits, un tad gan sāksies konflikti.

“Tad, kad būs puse uz pusi? Mēs šeit esam 600 un tad būs vēl 600, un nāks, nāks un nāks. Apkārt mežs. Attiecīgi atliek sēdēt mājās,” saka Ramona.

Amatpersonas, kas ceturtdien bija ieradušās Muceniekos, gan vietējos mierināja, ka visi patvēruma meklētāji šajā ciematā nedzīvos vienlaikus. Viņi centrā uzturēsies tikai līdz bēgļa statusa saņemšanai un pēc tam dosies prom.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis iedzīvotājiem solīja izvērtēt iespēju, ka sabiedriskais transports turpmāk iebrauktu tieši Muceniekos, lai cilvēkiem nebūtu pa tumsu jāiet gabals no šosejas. Tāpat ministrs akcentēja, ka Valsts policijai dots rīkojums izsaukumus uz Muceniekiem apkalpot prioritārā secībā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Lee
  +22 +22 0

  Lee

  Mani fascinee,ka vinji ir atbraukuši svesā zeme,un nevis macas dzivot ka mees,bet megina mums stastit kas ir vai nav piedienīgi.pie vinjiem nekas nav piedienīgi. Tad jabrauc atpakal,ja nav velesanas dzivot ka musu sabiedriba ir pienemts.
 • Mamuts
  +16 +16 0

  Mamuts

  Taisni tādi paši kā iebraucēji no austrumu sādžām pēckara laikos. Vēlāk stāstīs, ka mūs atbrīvoja un kultūru atnesa. Ja pretī nerunās un nedarīs, vēsture atkārtosies. Mums to vajag? Nē!
  Šariātu lai šie ievēro tai zemē, no kuras paši aizmukuši!
 • Cīnāmies pret valsts nodevību pret latviešu tautu!!
  +15 +15 0

  Cīnāmies pret valsts nodevību pret latviešu tautu!!

  Ir variants. Pirmkārt: MĒS ESAM MAZA TAUTIŅA, BET AR LIELU DŪŠU!! ESAM UZVEIKUŠI Napolenu, Bermontu, ! MUCENIEKU VĪRI, APVIENOJIETIES UN JĀRADA SITUĀCIJA, KA TIE SALAŠŅAS BAIDĀS NO JUMS, NEVIS JŪS NO VIŅIEM! Kāpēc ir jābēg, ja viņi velkas uz jūsu stadionu? Lieciet viņiem atkāpties!!! NEPADOTIES!! Patiesībā ir tā, ka daba viņus ir radījusi, ka viņu organisms nepanes 40% alkaholu. Vajag kādus notvert, ar varu likt izdzert 0.335 un viņam būs slikti. Dikti slikti... Latvietim šāds daudzums ir špicka. Mazie sīkaļas nepanes īstu govs pienu( jo treknāk, jo labāk...) un tā produktus... MUMS LATVIEŠIEM ŠO IEROČU CIK UZIET!! TOČKAS JĀAICINA TALKĀ! JA VISI KOPĪGI CĪNĪSIMIES , TAD VIŅI BĒGS NO LATVIJAS!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl