Musulmaņi Muceniekos sākot mācīt vietējās meitenes, kā uzvesties – apgalvo vietējie

88 komentāri
Musulmaņi Muceniekos sākot mācīt vietējās meitenes, kā uzvesties – apgalvo vietējie
Ilustratīvs foto: Kamyar Adl / Flickr

Cilvēku noskaņojums Mucenieku ciematā, kur atrodas arī patvēruma meklētāju centrs, ir krietni pasliktinājies pēc Parīzes teroraktiem. Ciemata iedzīvotāji Franciju piesauc gan intervijās, gan privātās sarunās. Vietējos galvenokārt satrauc viņu drošība pēc patvēruma meklētāju skaita palielināšanās Muceniekos, daži norāda, – iebraucēji jau sākuši “mācīt” vietējos, kas ir un kas nav piedienīgi.

“Mani uztrauc mūsu bērnu drošība. Man ir bērns pusaudzis, bail viņu laist vienu uz ielas,” stāsta Jūlija, Mucenieku iedzīvotāja.

Tikmēr kāda Mucenieku iedzīvotāja norāda uz problēmām, kas radušās musulmaņu atšķirīgo uzskatu dēļ. Viņa apgalvo, ka bēgļi jau sākuši norādīt vietējām sievietēm, kas ir un kas nav piedienīgi.

“Rāda kulakus, saka sievietei – nav piedienīgi! Kas nav piedienīgi? Braukt ar velosipēdu! O, jā! Nu kā musulmaņi…, viņiem tas nav pieņemts, ko jūs gribat!?” norāda kāda Mucenieku iedzīvotāja.

Foto:

Viktorija, Mucenieku iedzīvotāja:

Kādreiz bija ļoti labas attiecības ar tiem iebraucējiem. Viņi palīdzēja kādreiz iepirkuma somas atnest, viss bija labi. Bet tagad uz tā visa fona, kas notiek Eiropā, man ir bail!

Taisnības labad jāsaka, ka daudz incidentu ar patvēruma meklētājiem Mucenieku iedzīvotājiem gan nav bijis. Tomēr viņi ir nobažījušies, ka pēc plānotās Eiropas bēgļu uzņemšanas ciematā krietni pieaugs izmitināto cilvēku skaits, un tad gan sāksies konflikti.

“Tad, kad būs puse uz pusi? Mēs šeit esam 600 un tad būs vēl 600, un nāks, nāks un nāks. Apkārt mežs. Attiecīgi atliek sēdēt mājās,” saka Ramona.

Amatpersonas, kas ceturtdien bija ieradušās Muceniekos, gan vietējos mierināja, ka visi patvēruma meklētāji šajā ciematā nedzīvos vienlaikus. Viņi centrā uzturēsies tikai līdz bēgļa statusa saņemšanai un pēc tam dosies prom.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis iedzīvotājiem solīja izvērtēt iespēju, ka sabiedriskais transports turpmāk iebrauktu tieši Muceniekos, lai cilvēkiem nebūtu pa tumsu jāiet gabals no šosejas. Tāpat ministrs akcentēja, ka Valsts policijai dots rīkojums izsaukumus uz Muceniekiem apkalpot prioritārā secībā.

Skaties video!

88 komentāri