Sieviete sašutusi par nejēdzību – policisti nevis brīdina par “ķieģeli” pilsētas svētkos, bet naski raksta protokolus

35 komentāri
Sieviete sašutusi par nejēdzību – policisti nevis brīdina par “ķieģeli” pilsētas svētkos, bet naski raksta protokolus
Ilustratīvs foto: LETA

“Lai gan es vairs nevaru atgriezt bērniem ticību, ka Latvijas policija palīdzēs, tomēr es varu bērniem parādīt, ka neklusēju par tādām nejēdzībām. Aizrakstīju gan Valsts policijai, gan Jēkabpils domei par pilsētas svētku satiksmes regulēšanas īpatnībām, kur ceļu policijas ekipāža stāvēja pie plaša stāvlaukuma un nevis regulēja satiksmi, bet apzināti ķēra neuzmanīgos,” sociālajā tīklā Facebook raksta kāda sašutusi autovadītāja, kas pieprasa arī Valsts policijas skaidrojumu.

“Es pirms iebraukšanas SPECIĀLI APSTĀJOS pie tās ekipāžas, lai precizētu, vai tajā vietā ir vai nav ierobežojums iebraukt stāvlaukumā izlaist pasažierus. Nepamanīju svētku ņudzeklī nedaudz sānus no Ceļu policijas ekipāžas atstutēto pagaidu ķieģeli. Policisti skatījās uz mani un – ne mājiens, ne žests neliecināja, ka nevarētu braukt,” raksta sieviete.

Tadadadamm, pēc 50 metru pabraukšanas garām un iegriešanās tajā stāvlaukumā, bērniem jau kāpjot ārā, tiku pagodināta ar tās pašas ekipāžas nasku piebraukšanu kaucošiem riteņiem, ka es RUPJI pārkāpusi CSN.

Uz manu jautājumu, kas noticis un, galvenais, – kāpēc tad mani neatturēja no šī manevra, kad speciāli apstājos pie viņiem precizēt satiksmes ierobežojumus šeit, sekoja izsmiekls un ņirdzīga replika – “Mums ko, brīdināt vajadzēja? Skatīties vajag, kur brauc!” Saprotiet, viņiem kaut kas tāds pat prātā nav bijis ienācis – brīdināt, regulēt, ieteikt. Latviskā stilā es vēl varētu “papriecāties”, ka drīz aiz manis tajā pašā vietā jau nākamajam rakstīja… un diez vai tas bija pēdējais upuris,” situāciju ieskicē autovadītāja.

Sodu sieviete samaksājusi, un Latvijas valsts nopelnīja 55 eiro. Tomēr, pēc pašas autovadītājas teiktā, Latvijas valsts “visticamāk, zaudēs tos sešus jauniešus, kuru acu priekšā šis notika, – līdzko viņi sapratīs, ka ir valstis, kurās TĀ lietas nedara”. “Bērni arī pajautāja “brašajiem” policistiem – “kāpēc jūs mums nepamājāt, lai te nebraucam? Mums skolā mācīja, ka policisti palīdzēs….” Atbilde bija skarba un īsa – “Policijai neviens nav jābrīdina! Maksāsiet sodu! Netraucējiet rakstīt protokolu!” – raksta sieviete.

“Es baidos, ka nevaru izmainīt asinīs iesūkušos savas valsts attieksmi pret iedzīvotājiem – palikt “podnožku” un sodīt, bet es vismaz varu bērniem parādīt, kā neklusēju par šīm nejēdzībām!

Manā sapnī bija tā: policija regulē svētkos satiksmi, ceļazīmes ir skaidri un redzami izvietotas, policisti laipni parāda apbraukšanas virzienu pilsētas viesiem, iesaka, kur izlaist pasažierus, izdala bērniem svētku karodziņus un novēl šoferīšiem priecīgus un drošus svētkus.

Bet tas bija tikai sapnī. Realitāti aprakstīju pirms tam.”

Valsts policijas atbilde sociālajā tīklā Facebook:

“Izvērtējot notikušo, šī situācija nav viennozīmīga un bieži katrai pusei ir savs skatījums uz konflikta būtību. Tādēļ aicinām, jo īpaši situācijās, kur pasākumu laikā ir satiksmes izmaiņas, īpaši uzmanīgi sekot līdzi satiksmes organizācijai pasākuma vietā un būt laipniem, saprotošiem un iecietīgiem citam pret citu.”