Komentāri

Pagājušā gada nogalē, meklējot darbu, rīdziniece Nadežda kādā ārvalstu mājaslapā pamanījusi sludinājumu, kurā piedāvāts darbs Vācijā. Tā kā jau iepriekš kundze vairākkārt devusies peļņā uz Eiropu, viņa nosūtījusi e-pastu, vēloties, ko sīkāk uzzināt par šo piedāvājumu. 

Darbā iekārtošanas firmas nosaukums bijis Nadežda, viss noticis caur interneta starpniecību. Jau pēc īsa brīža sieviete saņēmusi atbildi un šķitis, ka beidzot izdevies atrast tieši to, ko viņa meklē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Sieviete, tāda laba, jauna. Viņai ir viena meitiņa. Būs jāpieskata bērns, jāaizved uz skolu, no skolas, mājās jāpalīdz. Nu, nekas traks. Es no darba nebaidos, dzīves pieredze jau ir, nodomāju, ka ar meitenīti kopīgu valodu atradīšu, viņai ir desmit gadu, bet man pašai ir bērni, mazbērni. Īsāk sakot, riskēju un aizbraucu,” stāsta sieviete.

Vienīgās grūtības sagādājis tas, ka braucienam uz Vāciju bija nepieciešami vairāki simti eiro, kurus nācies aizņemties. Tomēr, nonākot galamērķi, nauda nekavējoties atdota. Arī pirmā tikšanās ar jauno darba devēju un ģimeni lepnajā savrupmājā Ķelnes pievārtē aizvadīta veiksmīgi.

”Sākumā viss bija labi, arī meitenīte pret mani labi izturējās, bet tad māte sāka mani ”raustīt”, izteikt dažādas piezīmes. Gadījās, ka kādā reizē pat apraudājos. Bija tik aizvainojoši, ka tā centos, bet nekādi neizpatikt. Un bērns to visu redz. Vienreiz pēc šādas piezīmes, es saimniecei pateicu, lai vismaz bērna klātbūtnē mani tā nelamā. Bet viņa tikai atbildēja, ka nav ko raudāt, ka esmu atbrauksi, lai strādātu, un to, lai arī daru, un vispār, ka tā nav mana daļa, kā viņa audzina savus bērnus. Tad es apklusu,” stāsta sieviete.

Pēc divus mēnešus ilguša, mokoša darba un pazemojumiem Nadežda nolēmusi atgriezties mājas, taču saimniece solot dažādus labumus un cilvēcīgu izturēšanos, tomēr pierunājusi viņu palikt. Pāris dienas bijis miers, bet tad tiranizēšana uzņēmusi jaunus apgriezienus.

Strādāt nācies pat piecpadsmit stundas dienā, ģimene pret sievieti izturējusies ar katru dienu arvien neciešamāk, līdz kādā dienā, aizbildinoties ar bailēm, ka Nadežda grasās ģimeni apzagt, saimniece atņēmusi viņas pasi un pārējos dokumentus.

Kad pēc piecu mēnešu mocībām kundze tomēr nav izturējusi un par pārdzīvojumiem pastāstījusi saviem bērniem, talkā ieradies kāds Vācijā dzīvojošs dēla paziņa – Sergejs. Viņa uzdevums bijis kundzi tikai atbrīvot no šā sava veida gūsta un palīdzēt nokļūt atpakaļ mājās. Par laimi, vīrietis ieradies jau pēc pāris dienām.

”Viņa atnesa manus dokumentus un teica, ka: ”Līdz brīdim, kamēr tu neparakstīsi, ka tev nav nekādu pretenziju pret mani un ka esmu ar tevi norēķinājusies, tavus dokumentus neatdošu!”

Tā nu sieviete bijusi spiesta parakstīt visu, ko bijusī darba devēja vēlējusies, saņēmusi savus dokumentus un jau pēc pāris dienām veiksmīgi atgriezusies mājās.

Lai arī kundze nu jau ir atkopusies no pazemojuma un pārdzīvojumiem, atmiņas par šo darba pieredzi no prāta nevar tik viegli izdzēst.

Diemžēl šī situācija ir viena no sarežģītākajām, kādā var nonākt darba ņēmējs. Saziņa ar darbā iekārtotājiem notikusi tikai internetā un uzņēmumam ir grūti sadzīt pēdas, savukārt darba devējs atrodas Vācijā, kur likumsargi uzreiz pēc notikušā nav informēti par šo mēnešiem ilgušo verdzību.

Šī lieta nav neatrisināma, taču kundzei, lai sasniegtu kādu rezultātu, jāapbruņojas ar pamatīgu pacietību.

Tikmēr citi potenciālie darba meklētāji var ieklausīties pieredzējušu juristu ieteikumos, jo no šādām situācijām var izvairīties. Ja meklējat darbu ārvalstīs, uzticieties tikai sertificētiem darbā iekārtošanas uzņēmumiem. Tad dažādas konfliktsituācijas atrisināt būs daudz, daudz vieglāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl