Komentāri

Latvijas Psihoterapeitu biedrība vakar ārkārtas sēdē lēmusi par psihoterapeita Viestura Rudzīša izslēgšanu no biedrības saistībā ar viņa publiskajiem izteikumiem par vardarbību, informēja biedrībā.

Biedrība lēmusi ne tikai izslēgt V. Rudzīti no savām rindām, bet arī anulēt viņam psihoterapeita sertifikātu, ko tā izsniegusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz biedrības statūtiem un viņa rīcību, atkārtoti pārkāpjot organizācijas Ētikas kodeksa statūtus un publiski paužot atbalstu vardarbībai pret sievietēm.

Pēc biedrības domām, V. Rudzīša izteikumi nav savienojami ar psihoterapeita profesionālo ētiku, turklāt viņa literārā daiļrade un publiskie izteikumi radot izkropļotu un nepatiesu priekšstatu par psihoterapiju. Plašāku pamatojumu par vakar vakarā ārkārtas sēdē pieņemto lēmumu biedrība sola sniegt šodien.

V. Rudzītis savā blogā publicējis ierakstu Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” kurā stāsta par savu pieredzi psihoterapeita darbā, paužot, ka ir jāaizdomājas par to, kas tiek nodarīts pāri sievietēm, ka tiek aizliegta vardarbība pret viņām. Pēc sarunas ar kādu vīrieti viņam esot radies jautājums, kā var iztikt bez spēka izmantošanas pret sievieti.

Šie viņa izteikumi sabiedrībā raisīja plašu diskusiju un asu nosodījumu.

Jau ziņojām – Latvijā vairāk nekā 100 sievietes ik dienu cieš no vardarbības ģimenē

Ikdienā valsts amatpersona vai nozīmīgu lēmumu pieņēmējs, bet ģimenē – agresīvs tirāns. Krīzes centru pieredze liecina, ka varmākas ir visās sabiedrības grupās.

Latvijā katru dienu no partnera vai dzīvesbiedra vardarbības ģimenē cieš vismaz 115 sievietes.

Psihologi norāda, ka vardarbība pret sievieti ģimenē nav privāta, atsevišķu cilvēku problēma, bet problēma, kas ir aktuāla visai sabiedrībai. To izskaust ir grūti, taču ik gadu arvien vairāk sievietes par šo problēmu uzdrošinās runāt.

Tētiņš ar cirvi rokā

“Viņš netika pa durvīm iekšā, paņēma trepes, cirvi un ielīda pa logu. Mēs bijām pārbijušās, es viņu mierināju, ka tas ir tētiņš, ka viss būs labi, viņš ienāca, paņēma bērnu klēpī, otrā rokā cirvi un teica: “Tev mamma tūlīt ies uz debesīm,” stāsta kāda no vardarbības cietusi sieviete.

Tas ir tikai viens no stāstiem, ko atklāj izmisumā iedzītas sievietes. Piemēram, krīzes centrā Marta stāsta, ka vardarbības apmēri ir šokējoši – vismaz katra trešā, jeb 40% sieviešu Latvijā ir cietušas no fiziskas vai seksuālas vardarbības.

Vairāk par vardarbību Latvijā uzzini šajā sižetā!

Tāpat Latvijā ir tūkstošiem bērnu, kurus apdraud pašu vecāki un kuru dzīvība var būt briesmās

Problēmas ir izglītības sistēmā, jo sociālā dienesta darbiniekiem zināšanas jāpapildina par saviem līdzekļiem, lai gan atalgojums daudzās pašvaldībās ir ļoti zems.

Eksperti diemžēl brīdina, ka notikušie traģiskie slepkavību gadījumi (piemēram, tādi, kā nesen Baložos) var nebūt vienīgie. Kamēr sistēma netiks mainīta pašā saknē. Šobrīd Latvijā trūcīgās ģimenēs dzīvo vairāk nekā 46 tūkstoši bērnu jeb vidēji katrs astotais Latvijas bērns.

Bērnu tiesību aizsardzības centrs tikmēr vērtē, ka no vecāku vardarbības cietušo bērnu Latvijā varēja būt ievērojami vairāk, ja nebūtu bāriņtiesu daudzie vienpersoniski lēmumi izņemt bērnus no ģimenēm, kas ir ap 1000 bērnu vidēji gadā. Tomēr vēl nav atbildes, kāpēc pēdējos gados arvien vairāk ir gadījumu, kad bērni jāglābj no viņu pašu vecākiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl