Šiem bērniņiem steidzami nepieciešams līdzcilvēku atbalsts

Komentāri
Šiem bērniņiem steidzami nepieciešams līdzcilvēku atbalsts
FOTO: Flickr

Sākot no 1. oktobra līdz pat novembrim, Rimi un Supernetto veikalu apmeklētājiem akcijas Klusais eņģelītis laikā pie veikalu kasēm būs iespēja ziedot nedziedināmi slimu bērnu un jauniešu ikdienas vajadzību nodrošināšanai.

Ziedotā nauda palīdzēs ģimenēm apmaksāt tās vajadzības, kuras valsts nesedz, piemēram, medicīnisko uzturu, īpašās gultas un higiēnas preces.

“Ar akcijas Klusais eņģelītis laikā saziedoto naudu plānots sniegt finansiālu atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kuras mājas apstākļos ik dienas kopj smagi slimus bērnus. Viņi ir kā mazi, klusi eņģelīši, kas ar uzticības pilnām acīm raugās uz vecākiem. Tieši uz mammas, tēta vai citu tuvinieku pleciem ir visa ikdienas aprūpe – kopšana, cilāšana, mazgāšana un medikamentu ievade. Šo smago ikdienu ir grūti pat raksturot, taču esam pateicīgi portālam Calis.lv, kuri atsaucās un akcijas laikā dos iespēju savā portālā iepazīties ar dažu ģimeņu ikdienu, kas palīdzēs izprast kluso eņģelīšu vajadzības,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Viena no šādām ģimenēm, kurai nepieciešams cilvēku atbalsts, ir nepilnu gadu vecās Ausmas vecāki Renārs un Anna. Viņu priekšlaikus dzimušajai meitiņai jau ir veiktas vairākas smagas operācijas. Šajā laikā tika izmēģināti dažādi piena maisījumi un vienīgais, kas mazajai Ausmai palīdz pieņemties svarā un samazina izdalījumus no stomas jeb mākslīgi izveidotās atveres vēderā, ir īpašais piena maisījums alerģiskiem bērniem Nutricia Neocate.

“Meitiņu nedrīkstam barot ar mātes pienu, jo tas slikti uzsūcas. Ausmai nepieciešami vismaz 600 mililitru piena maisījuma diennaktī, tāpēc mēnesī mums vajag vismaz 11 Nutricia Neocate iepakojumus. Viena iepakojuma cena ir vairāk nekā 50 eiro, kas ir 550 eiro mēnesī,” stāsta mazās Ausmas vecāki. Viņu mazajai meitiņai tuvākajos mēnešos plānota vēl viena smaga operācija, līdz kurai Ausmas vienīgais uzturs ir speciālais piena maisījums, taču valsts to neapmaksā.

Lai mazā Ausma turpinātu atveseļoties, ir nepieciešams cilvēku atbalsts. Palīdzība vajadzīga arī citiem smagi slimajiem bērniem, tādēļ svarīgi atcerēties: šie klusie eņģelīši paši mums nespēj palūgt, bet mēs varam ieklausīties savās sirdīs un palīdzēt!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl