Šie policisti izrakstīja sodu šoferim, kurš apstājās, lai palīdzētu nelaimē nonākušai sievietei

72 komentāri
Šie policisti izrakstīja sodu šoferim, kurš apstājās, lai palīdzētu nelaimē nonākušai sievietei
Foto: Facebook / Uldis Zīle

Pašvaldības policistu darbs ir atbalstīt tos, kuri nonākuši nelaimē, taču, kā izrādās, pāris Rīgas kārtībsargi arī situācijās, kad vajadzētu skatīties pēc būtības, nelaidīs garām iespēju mazliet nopelnīt… Vismaz šāda pieredze bijusi kādam galvaspilsētas iedzīvotājam.

Piektdienas vakarā mammas automobilim pārplīsa riepa, un viņa bija apstājusies pie dzīvojamās mājas pazemes garāžas iebrauktuves, traucējot iedzīvotājiem iebraukt stāvvietā. Viens labs cilvēks bija gatavs palīdzēt nomainīt riteni, taču tuvumā nebija vietas, kur nolikt savu automobili, tāpēc noparkojās uz ietves blakus.

Kamēr izpalīdzīgais kungs mainīja riepu, piebrauca Rīgas pašvaldības policisti (608 ekipāža inspektors M. Grīnvalds un vēl viens, kas slēpa savu uzvārdu) un sāka fotografēt izpalīdzīgā cilvēka auto. Mamma piegāja pie policistiem un izstāstīja situāciju, bet viņi atbildēja, ka ir bijis izsaukums, ka kunga automobilis traucējot gājējiem un būs 30 eiro sods. Vīrietis tūdaļ pārtrauca darbu un pārdzina savu auto, taču likumsargi bija nepielūdzami.

Pa to laiku arī es biju atskrējis no darba, lai palīdzētu mammai. Piebildīšu, ka strādāju raidījumā Degpunktā un jau desmit gadus spodrinu pašvaldības policijas godu, montējot viņu slavinošus sižetus. Izstāstīju, ka cilvēks nav ļaunprātīgi nolicis auto uz ietves, bet palīdz bezpalīdzīgai sievietei nomainīt riteni un līdz ar to atbrīvotu iebrauktuvi mājas stāvlaukumā, uz ko jau gaidīja divas mašīnas, bet policisti atbildēja: “Nu re – cilvēciskais faktors”. Un lika pārtraukt darbu, lai noformētu protokolu.

Es domāju, ka esam cilvēki, jo varam viens otram palīdzēt. Kā izrādās, policisti tādi nav, es pat teiktu tieši otrādi. Viņiem pat prātā neienāca pieiet paskatīties, kas notiek pie mammas automobiļa, ko tas vīrietis tumsā tur darās… Kad jautāju, vai policistu darbs ir palīdzēt cilvēkiem vai sodīt – man neko neatbildēja, vaicāju, vai pēc protokola uzrakstīšanas likumsargi palīdzēs mammai ar riepu – atbildēja, ka nē.

Vēlreiz parādīju, izstāstīju, ka tieši mammas auto ir tā mašīna, kas traucē cilvēkiem nokļūt mājās un arī neļauj izkļūt no tās, jo auto uz ietves nomaļā vietā var arī apiet. Teorētiski kungs pat palīdz sabiedrībai, jo, ja nu no mājas būtu steidzami kādam jāizkļūst, piemēram, grūtniecei.
Skumji, ka Rīgā strādā tādi pašvaldības policisti, kas nespēj novērtēt situāciju un būt objektīvi. Toties ir milzīgs prieks, ka ir tādi kungi, kas, pamanot, ka sieviete nonākusi ķibelē, apstājas un palīdz, nedomājot par savu labklājību.

72 komentāri