Šā gada Rīgas svētku pasākumus caurvij galvaspilsētas parku un dārzu motīvs

Pievienot komentāru

No šodienas līdz pat svētdienai rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja baudīt piesātinātu Rīgas svētku programmu. Šogad pasākumus caurvij galvaspilsētas zaļās rotas jeb Rīgas parku un dārzu motīvs. Viena no visiecienītākajām atpūtas vietām – Vērmanes dārzs – svin savu 200. jubileju.

Vērmanes dārzs ir otrs vecākais parks Rīgā, kas izveidots 19. gadsimta sākumā par cilvēku saziedoto naudu. Dāsnākā ziedotāja bija Anna Ģertrūde Vērmane, kura parkam atvēlēja savu zemes gabalu un prāvu naudas summu.

Rīgas svētki Vērmanes dārzā sāksies ar koncertu “Sapnis vasaras naktī”. Skanēs 19. gadsimta mūzika, kas bija populāra laikā, kad atklāja parku. Vizuāli iespaidīgs pasākums līdz ar tumsas iestāšanos šovakar gaidāms Daugavas otrā krastā – Arkādijas parkā, kur Francijas mākslinieki sarūpējuši uguns un gaismas objektu priekšnesumu. Uguns gaismas instalācijas papildinās franču ielu mūziķu un performanču meistaru grupa. Apmeklētāji varēs kļūt par daļu no improvizētas izrādes.

Baiba Šmite

Baiba Šmite
RD Kultūras pārvaldes priekšniece

Rīgā patiešām ir daudzi kopti un skaisti parki. Daudzi no viesiem bieži saka, nu kur jums tāds košums. Tāpēc mēs gribējām to akcentēt un galvenās norises vietas ir tieši parkos. Vērmanes dārzs, Arkādijas parks, Ziemeļblāzmas parks, Lucavsalas aktīvā zona, kas tomēr nav dārzs, bet tomēr mūsu daba pilsētā.

Arī 11. novembra krastmala Rīgas svētkos pārtaps par parku.

Svētku centrālē norises vieta būs Daugavmala. Tur būs Rīgas parku apsaimniekotāju tehnikas parāde, velotriāla un skeitborda meistaru triki, floristu paraugdemonstrējumi un daudz kas cits. Būs arī lielkoncerts Daugavmalas parka balle, kas noslēgsies ar krāšņu svētku uguņošanu.

Lasi vēl