Sestdien notiks Latvijā pirmais gājiens dzīvnieku aizstāvībai

0 Komentāru

Lai arī dzīvnieku aizstāvjiem ir izdevies panākt jau vairākus dzīvnieku tiesību uzlabojumus likumos, tomēr joprojām ir daudz risināmu problēmu. Tāpēc sestdien ikviens dzīvnieku draugs tiek aicināts pievienoties gājienā par dzīvniekiem.

Šobrīd Latvijā tūkstošiem dzīvnieku mīt pamesti ielās. Miljoniem dzīvnieku ir ieslodzīti industriālās fermās vai pavada savu dzīvi ciešanās zvēraudzētavu sprostos. Dzīvnieki nespēj sevi aizstāvēt un iestāties par savu brīvību. Viņu liktenis ir mūsu rokās – ar šādu vēstījumu dzīvnieku draugi sestdien aicina piedalīties Latvijā pirmajā gājienā par dzīvniekiem.

Maija Krastiņa
”Dzīvnieku brīvība” pārstāve

Ja mēs paskatāmies uz vairumaudzēšanas aizliegumu, 2014. gadā tika savākti 11 000 paraksti, tagad atkal ir savākti vēl 18 000 paraksti, tika iesniegts likumprojekts Saeimā, tomēr tas tik noraidīts, tomēr šīs te sabiedrības vērtības tika ignorētas un dzīvnieku labturība tika ignorēta, mēs tomēr dzīvojam demokrātiskā valstī.

Gājiena rīkotāji un dalībnieki uzsver, ka dzīvnieku aizstāvības problēmas pašlaik tiek uztvertas kā mazsvarīgas, jo tām nav ekonomiska pamata, bet tajā pašā laikā lielākajai daļai sabiedrības dzīvnieku aizsardzība un labturības ir ļoti svarīga, un šis arī ir gājiena galvenais mērķis – parādīt, ka šī ir liela daļa sabiedrības, kurai rūp šie jautājumi.

“Diemžēl nāk ziņas, ka fermās, privātās fermās, ka dzīvnieki tiek turēti šausmīgos apstākļos, badināti, redzam, ka tiek pavairoti dzīvnieki, mēs zinām, ka internetā var pirkt un pārdot, ko vien mēs gribam, mēs redzam, ka daudzi cilvēki piesien ķēdēs suņus uz mūžu – 15 gadiem, redzam, ka patversmes ir pārpildītas, tā kā ir, ko darīt,” turpina ”Dzīvnieku drauga fonda” vadītāja Solvita Vība.

Latvijā šāds gājiens norisināsies pirmo reizi. Igaunijā šāds gājiens notiks jau otro gadu, pulcējot ap 500 cilvēku. Savukārt citviet pasaulē jau vairākus gadus tiek rīkoti pasākumi par dzīvniekiem, pulcējot vidēji 5000-6000 dalībnieku, rekordliels dzīvnieku draugu skaits pulcējās pērn Izraēlā – 25 000.

Var ņemt bērnus, var ņemt mājdzīvniekus, ja viņi ir draudzīgi pret citiem un nerej, katrs var ņemt savu plakātu ar savu problēmu, jo neviens dzīvnieku aizstāvības jautājums neesot nesvarīgs.

Gājiena laikā būs iespēja arī parakstīt petīcijas par zvēraudzētavas aizliegumu un Eiropas Pilsoņu iniciatīvu ”Neturi būrī” – par sprostu aizliegšanu industriālajā lopkopībā.

Visi dzīvnieku draugi gaidīti Rātslaukumā plkst. 12.30, lai piedalītos gājienā par dzīvniekiem.

Akcijas “Facebook” lapā pašlaik gājienam pieteikušies 400 cilvēki, ieinteresēti – 1200 cilvēki.
0 Komentāru