Seskam aiz muguras Liepājā tiekas ”Saskaņas” un LRA pārstāvji; koalīciju vēl neapstiprina

0 Komentāru

Liela pēcvēlēšanu intriga virmo arī Liepājā. Trijām vēju pilsētas domē tikušajām partijām – Ulda Seska “Liepājas partijai”, Jāņa Vilnīša Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) un Valērija Agešina “Saskaņai” – ir teju līdzvērtīgs deputātu vietu sadalījums. Un, iespējamas, arī vismaz trīs kombinācijas, kā būtu iespējams izveidot valdošo koalīciju. Šobrīd izskatās, ka ilggadējais mērs Uldis Sesks mēra krēslu varētu arī zaudēt.

Vēlētāji lēmuši, ka Liepājas domē ar sešām deputātu vietām tiks pārstāvēta līdzšinējā mēra Ulda Seska “Liepājas partija”, ar piecām – Latvijas reģionu apvienība ar Jāni Vilnīti priekšgalā, bet “Saskaņa” ar Valēriju Agešinu līderos – ieguvusi četrus deputātu krēslus.

Pirmdienas rītā, kamēr Sesks Rīgā viesojās pie saviem Saeimas partneriem – Zaļo un Zemnieku savienības, vēju pilsētā Liepājā tikās Vilnītis un Agešins. Abi pārrunājuši iespējamas koalīcijas izveidi, panākuši kompromisus par dažādiem sociāliem jautājumiem. Vilnītis atklāj, ka abi sprieduši arī par to, kuram no viņiem pienāktos mēra amats, taču nevēlējās atklāt izspriesto.

“Var teikt, ka vismaz puse liepājnieku ir pateikuši, ka vēlas redzēt jaunu pilsētas vadību, tāpēc loģiski šī satikšanās. Šodienas sarunas izskatījās pozitīva, kompromisu varam atrast. Mēs neesam gājuši uz vēlēšanām, lai paliktu opozīcijā, mēs darīsim visu, lai nepaliktu, tāpēc arī saruna ar “Saskaņu” notiek šodien. Pirms četriem gadiem sarunas ar “Liepājas partiju” mūs noveda pie opozīcijas, tāpēc esam izvēlējušies šoreiz sarunas sākt ar citu partneri,” teic Vilnītis.

Fotoreportāža no pašvaldību vēlēšanām

Agešins gan noliedz, ka būtu ar Vilnīti jau dalījuši mēra krēslu, taču neslēpj, ka labprāt sadarboties ar LRA. Tomēr politiķi joprojām pieļauj dažādas kombinācijas. “Šobrīd visām partijām ir absolūti vienādas iespējas un izredzes izveidot koalīciju, un jautājums pa to, kurš būs Liepājas mērs un vicemērs, ir atklāts un risināms pārrunu ceļā. Katrā gadījumā mēs vēlamies strādāt pozīcijā,” viņš norāda.

Vienlaikus gan Vilnītis, gan Sesks pieļauj, ka abi varētu vienoties un opozīcijā atstāt “Saskaņu”. 20 gadus pilsētu vadījušais mērs Sesks ir pat gatavs šo amatu zaudēt. “Nevis primārais amati, “Liepājas partijai” tas nav absolūti primāri, bet gan darbi, un kas tos darbus ir spējīgs paveikt. (TV3: Bet jūs būtu gatavs šķirties no mēra krēsla, lai tikai nepaliktu opozīcijā?) Es jau to teicu priekšvēlēšanu laikā – manā gadījumā amats nav mans pašmērķis, ja tas tā būtu, es jau sen strādātu Saeimā vai valdībā.”

Sesks sliktajos vēlēšanu rezultātos vaino pret viņu vērsto nomelnošanas kampaņu īsi pirms vēlēšanām, kad laikrakstam “Kurzemes Vārds” vizuāli līdzīgā izdevumā viņš tika nozākāts par slepkavu un zagli. Par šo faktu viņš jau vērsies tiesībsargājošās iestādēs, liekot noprast, ka aizdomās tur vienu no abām pārējām domē iekļuvušajām partijām. Sesks ir skeptisks, ka Agešins un Vilnītis aiz viņa muguras izveidotu koalīciju.

“Šeit pat ir LRA frakcija, kura vakar pateikusi, ka nekādā gadījumā sadarbību ar “Saskaņu” neveiks, tā kā būtu vien dīvaini, ja šeit no Reģionu apvienības vadības izskan šādi apgalvojumi, bet kaut kur 200 kilometrus no Rīgas notiktu pavisam savādāk,” prāto Sesks.

Starp trijām partijām vēl sagaidāmas smagas sarunas, jo neviens no politiķiem nav gatavs palikt opozīcijā. Visticamāk, lai tikai tiktu pie varas Latvijas trešajā lielākā pilsētā, partijas būs gatavas uz dažādiem kompromisiem.
0 Komentāru