Sešiem bēgļiem no Sīrijas un Eritrejas sāks mācīt latviešu valodu

Komentāri

Sešiem patvēruma meklētājiem no Eritrejas un Sīrijas, kas Latvijā ir pirmās saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu atbraukušās personas, ceturtdien, 11. februārī, sāks mācīt latviešu valodu.

Latviešu valodas aģentūra norāda, ka valodas mācība notiks visiem kopā un ģimenes netiks dalītas. Latviešu valodas apguves intensīvo kursu ilgums būs trīs mēneši jeb 120 stundas. Līdzšinējā pieredze liecina, ka sekmes, šādā tempā apgūstot valodu, ir ļoti dažādas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja viņam ir mācīšanās pieredze, tad diezgan pat varētu teikt dažiem ir labi rezultāti. Ja cilvēkam nav mācīšanās pieredzes, ja cilvēks nekad nav gājis skolā, ja cilvēks zina tikai savu arābu, farsi vai kurdu valodu, un tad vēl ne savā dzimtajā neprot ne lasīt, ne rakstīt, tad 120 stundas, labi, ja viņš var pateikt kaut ko par sevi,” sacīja Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne.

Papildus latviešu valodas mācīšanai bēgļiem tiks rīkoti arī desmit nodarbību ilgi kursi, lai viņus iepazīstinātu ar dzīvi Latvijā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl