Seši jaunieši upurē lielisku karjeru ārzemēs, lai atgrieztos Latvijā

5 komentāri
Seši jaunieši upurē lielisku karjeru ārzemēs, lai atgrieztos Latvijā
Foto: Flickr.com//highwaysengland

Ar labi apmaksātu darbu dažādās valsts iestādēs Rīgā cenšas uz Latviju atvilināt emigrācijā esošos jauniešus. Sešiem jauniešiem, kuri atgriezušies no mācībām Lielbritānijā un Nīderlandē re-emigrācijas plāna ietvaros darbs ir nodrošināts līdz gada beigām, bet labākie, visticamāk, varēs palikt pastāvīgā darbā.  Vai viņi to vēlas un kāda bija reemigrantu pirmā darbadiena Latvijā? Par to plašāk LNT ziņu sižetā.

Sakravāt koferus un atgriezties Latvijā vēlējušies 143 emigrantu jaunieši no 20 valstīm, piesakoties reemigrācijas plāna konkursā par darbu valsts iestādē. Budžets atļāva darbā pieņemt tikai sešus.

Lelde Caune, kas atgriezusies dzimtenē  būs investīciju piesaistes eksperte Investīciju un attīstības aģentūrā. Viņa Latvijā atgriezusies pēc četriem prombūtnes gadiem ar Nīderlandē iegūto maģistru. Reemigrācijas plāna piedāvātais darbs valsts pārvaldē motivēja viņu pamest ļoti labi atalgoto darbu starptautiskā finanšu kompānijā Nīderlandē un Nīderlandes investoru asociācijā.

“Mācījos biznesa un finanšu vadību, un sāku strādāt Nīderlandē. Dzīve bija laba, man bija labs darbs, es ieguvu draugus un iedzīvojos, taču vienmēr domāju, kā būtu, ja es strādātu Latvijas labā,” atzīst Lelde.

Ar Anglijas prestižās King’s College maģistra grādu kabatā Aleksejs Čepuļskis finanšu analītikas darbu Londonā nomainījis pret Eiropas Savienības fondu auditora amatu Lauku Atbalsta dienestā. Viņam tāpat kā pārējiem pieciem mājās pārbraukušajiem jauniešiem diena pagāja iepazīstoties ar darbavietām. Salīdzinot ar glaunajiem ofisiem ārzemēs, viņiem piešķirti pieticīgi kabineti.

“Es neatgriezīšos atpakaļ Anglijā, es domāju, ka es palikšu šeit. Ja man būs iespējas strādāt kaut kur ekonomikas ministrijā vai finanšu ministrijā, kurās es varēšu realizēt savu potenciālu, es varbūt mainīšu kaut ko savā dzīvē. Visumā esmu ļoti priecīgs atgriezties,” teic Aleksejs.

Bredfordas universitātē Anglijā finanšu maģistru ieguvušais Dāvis Kolbergs ir kā glābiņš Konkurences padomei. Šī iestāde nebija spējusi atrast piemērotu vecāko ekspertu jau divos konkursos, bet Dāvis atbilda visām prasībām. Lai atgrieztos mājās, viņš gan ir upurējis ļoti labi apmaksāto darbu starptautiskajā gigantā General Electrics.

“Jau braucot uz Angliju, es nekad nedomāju, ka es Anglijā palikšu uz mūžu. Es vienmēr braucu, lai iegūtu to pieredzi un esmu vēlējies tās rietumvalstu zināšanas atvest šeit un ieguldīt Latvijā. Vēlējos atgriezties,un šis re-emigrācijas plāns bija kā papildus motivācija to darīt,” saka Dāvis.

Visiem sešiem re-emigrantu jauniešiem šodien ir iedoti ļoti augsti amati, bet alga pilnīgi vienāda – tūkstotis eiro pēc nodokļu nomaksas. Viņi par to nemaz nesūdzas, jo izmaksas Latvijā zemākas nekā svešumā. Reemigrācijas programma ilgs līdz gada beigām, un tad valsts iestādēm būs iespēja  izvēlēties jauniešiem piedāvāt pastāvīgu darbu.

Skaties video: