Sešās pilsētās sestdien norisinājusies izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

37 komentāri
Par spīti jaunas reklāmas kampaņas uzsākšanai pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits šonedēļ ir ļoti pieticīgs un Nacionālais veselības dienests cenšas aizsniegt ļaudis jebkur, kur viņi pulcējas, vēsta TV3 Ziņas.

Turpmāk Nacionālais veselības dienests došoties ne tikai uz kapusvētkiem, bet arī uz pludmalēm. Izbraukuma vakcinācija sestdien, 17.jūlijā, darbojās Smiltenē, Krāslavā, Aucē, Cēsīs, Kuldīgā un Rundālē, no kurā notiekošā vasaras gadatirgus ziņo TV3 Ziņas.

Uz Rundāles pils gadatirgu atvesti ne tikai rožu, hortenziju, vīnogu un citu augu stādi, bet arī 120 “Pfizer” vakcīnas pret Covid-19.

Lai tiktu līdz potēšanas vietai pils banketa zālē, jāiet cauri hercoga Jēkaba ķēķim. Rīdziniece Marita mēnešiem ilgi dzīvo laukos, līdz dakterim patālu, tāpēc ar atvieglojumu uztvērusi ziņu par izbraukuma vakcināciju Rundāles pilī.

Marita, Rundāles pils apmeklētāja

“Es visu laiku gaidīju, kad normāli varēs aiziet. Es te dzīvoju šinī pusē. Vakcinēties vajag.”

Interese par vakcināciju Rundāles pilī gan bija zema. Potētāji gaidīja nogarlaikoti. Tie, kas atnāca, bija vietējie iedzīvotāji, lai gan cerēts, ka vairumā vakcinēties nāks no citām pilsētām uz gadatirgu sabraukušie pircēji.

Anita, Pilsrundāles iedzīvotāja

“Esmu no Pilsrundāles, ģimenes ārsts man ir bišķiņ tālāk Sitenē, un tieši labi, ka ir iespēja šodien atnāk vakcinēties. Nekur nav jābrauc, viss uz vietas.”

Izbraukuma vakcinācijai piemērotāka būtu “Jensen” vakcīna, jo vajadzīga tikai viena pote un viss, – saka Vakcinācijas birojā. Taču patlaban “Jensen” vakcīnas Latvijā vairs nav pieejamas. Izķertas. Jāgaida jauna piegāde. Tie, kuri izbraukuma vakcinācijā saņem “Pfizer” un “Moderna” pirmo poti, pēc laika saņems informāciju, kurp doties pēc otrās devas.

Inga Vasiļjeva, NVD Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante

“Šie visu cilvēku kontakti ir piefiksēti un pēc tam ar viņiem atsevišķi sazināsies un vienosies par ērtāko un tuvāko vietu, kur saņemt balstvakcīnu.”

Šī nedēļa kopumā izcēlās ar zemu vakcinācijas pret Covid-19 aktivitāti. Sapotēti vien 30 000 cilvēku. Lai tempu kāpinātu, Vakcinācijas birojs rīkos izbraukuma potēšanas ne tikai gadatirgos, pilsētas svētkos un pat kapu svētkos.

Inga Vasiļjeva, Vakcinācijas biroja pārstāve

“Mēs būsim arī tādās neparastākās vietās – plānojam atvērties pludmalē, Rīgas mikrorajonos, skatāmies arī uz Mežaparku. Arī Lietuva jau pirms kāda laika ir uzsākusi vakcinācijas pakalpojumu pludmalēs. Visticamāk, tā arī ir tā vieta, kur vakcinācijas pakalpojums varētu būt pa ceļam.”

Līdz šim izbraukuma vakcinācija izcēlusies ar atšķirīgām sekmēm. Kamēr, piemēram, sestdien, 17.jūlijā, Rundālē cilvēki kūtri, gadatirgū Viļānos izlietotas visas 157 pošu devas.

Kad Rundāles pils Franču dārzā gadatirgū jautājām apmeklētājiem, vai pie reizes izmantos iespēju arī vakcinēties, viņi sakās, ka sen to izdarījuši un vakcinācijas sertifikāts jau kabatā.

“Es jau esmu [vakcinējusies pret Covid-19]. Viss ar mani ir kārtībā. Telefonā, aplikācijā. Viss ir labi,” tā Maira.

“Janvārī jau izmantojām, sertifikāts kabatā,” tā Tālis.

“Es jau esmu vakcinējusies [pret Covid-19]. Citur pasaulē taisa izbraukumus, varbūt mums arī piesaistīs,” saka Lidija.

Arī Ilze apliecina, ka jau ir saņēmusi poti pret Covid-19. “Viss kārtībā, tā ka tagad varu baudīt skaistumu [Rundāles pils dārzā],” saka Rundāles pils Vasaras gadatirgus apmeklētāja. Tagad galvenā rūpe, kā par iecerēto budžetu nopirkt smaržīgākos rožu stādus.

37 komentāri