Komentāri
Sēru vēsts: mūžībā aizgājis Trešās atmodas aktīvists Konstantins Pupurs
Lita Krone / LETA

Mūžībā aizgājis cilvēktiesību aizstāvības grupas “Helsinki-86” aktīvists Trešās atmodas laikā Konstantins Pupurs, aģentūrai apstiprināja Kārlis Gailītis.

Viņš norādīja, ka Pupurs mūžībā aizgājis vakar, un notikušais ir liels pārdzīvojums viņa tuviniekiem. Pupurs bija politologs, vēsturnieks un valodnieks, kā arī Latviešu virsnieku apvienības biedrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 1987. gada Pupurs aktīvi darbojās Vides aizsardzības klubā. 1987. gada 14. jūnijā kopā ar “Helsinki-86” grupas biedriem piedalījās pirmajā pretpadomju demonstrācijā Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Gada beigās oficiāli iestājās Cilvēktiesību aizstāvības grupā “Helsinki-86”.

2010. gadā Pupurs iestājās Nacionālajā apvienībā “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. 2010.gadā kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās no VL-TB/LNNK saraksta, turklāt gada beigās tika ievēlēts partijas valdē.

2011.gada maijā Pupurs uzsāka darbu Latvijas Jūras akadēmijā kā galvenais speciālists metodiķis, un sākot ar jaunu mācību semestri, arī kā lektors. Paralēli veica tulkošanas darbus angļu valodā, kā arī pildīja savus pienākumus partijā.

2011. gada 14. jūnijā Pupurs atkārtoja savu vēsturisko gājienu ar sarkanbaltsarkano karogu cauri Rīgai no Brīvības pieminekļa līdz Brāļu kapiem, lai vienotu latviešu tautu cīņai par tiesisku valsti. Konstantīns Pupurs bija studentu korporācijas “Fraternitas Lataviensis” biedrs.

Pupurs 1981.gadā absolvēja Rīgas 66.vidusskolu. No 1983. līdz 1986.gadam studēja Maskavas Vēstures un arhīva institūtā. Pēc tam iestājās Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, bet studijas pārtrauca, jo 1988. gadā tika izraidīts no PSRS.

1992. gadā viņš atsāka studijas Latvijas Universitātē. 1999. gadā ieguva bakalaura grādu vēsturē Masačūsetsas Universitātē Bostonā, savukārt 2003. gadā ar maģistra grādu absolvēja Londonas Ekonomikas un politisko zinātņu augstskolu.

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl