Septītās dienas adventisti: Baznīca neiestājas pret vakcīnām un vakcinēšanos

Pievienot komentāru
Septītās dienas adventisti: Baznīca neiestājas pret vakcīnām un vakcinēšanos
EPA/SCANPIX

Septītās dienas adventistu baznīca neiestājas pret vakcīnām un vakcinēšanos, paziņoja Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienība, komentējot pagājušajā nedēļā masu medijos izskanējušo informāciju, ka adventistu senioru namā “Zilaiskalns” pēc vadības atteikšanās savus klientus vakcinēt pret Covid-19 ar slimību sasirguši gandrīz visi pansionātā mītošie sirmgalvji un desmit no viņiem miruši.

Kā aģentūrai LETA norādīja savienībā, baznīcas oficiālā nostāja ir, ka lēmums par vakcinēšanos vai nevakcinēšanos jāpieņem katram personīgi, ievērojot ģimenes ārsta rekomendācijas un izvērtējot iespējamos riskus. To apliecinot arī izvilkums no adventistu vispasaules baznīcas paziņojuma, kurā teikts, ka “mēs augstu vērtējam iedzīvotāju veselību un drošību, tajā skaitā “pūļa imunitātes” uzturēšanu. Lēmumam nesaņemt vakcīnu nav nekādas saistības ar Septītās dienas adventistu baznīcas mācību. Mēs kā baznīca neapspiežam neviena indivīda sirdsapziņu un respektējam katra cilvēka individuālo izvēli”.

Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienības padome izplatītajā paziņojumā pauž nožēlu par pēdējā laika notikumiem senioru namā “Zilaiskalns” un izsaka līdzjūtību tuviniekiem.

Vienlaikus savienībā uzsver, ka par iestādes “Zilaiskalns” direktori Sarmīti Lauberti un personāla darbu vienmēr bijušas pozitīvas atsauksmes. Savienības ieskatā, publiski izskanējusī informācija par senioru namu ir pretrunīga. “Notikušo senioru namā šobrīd izvērtē atbildīgās valsts iestādes. Ceram, ka veiktās pārbaudes palīdzēs rast skaidrību un atspoguļot objektīvo situāciju,” teikts savienības izplatītajā paziņojumā.

Savienībā norāda – lai arī “Zilaiskalns” nav juridiski saistīts ar Septītās dienas adventistu baznīcu, tomēr vairāku iemeslu dēļ dažkārt šis nams tiek dēvēts par “Adventistu pansionātu” jeb “Adventistu senioru namu”. Tas esot saistīts ar to, ka ideja par kristīgā pansionāta izveidi nāca no adventistu draudzes locekļu vidus, kā arī tas, ka pansionātā ir izveidota Septītās dienas adventistu grupa, kurā kalpo mācītājs. Tagad “Zilaiskalns” būtībā esot privāts projekts un tā īpašnieks ir biedrība “REACH”.

Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, adventistu senioru nama “Zilaiskalns” vadība atteikusies savus klientus vakcinēt pret Covid-19, bet marta beigās ar šo slimību sasirguši gandrīz visi pansionātā mītošie sirmgalvji un desmit no viņiem miruši.

Lasi vēl: Petraviča: Ja situācija kristīgā pansionātā “Zilaiskalns” bijusi apzināta nolaidība, tas var draudēt ar kriminālatbildību