Septiņiem migrantiem “Muceniekos” atklāta inficēšanās ar Covid-19

0 Komentāru

Neatkarīgi no pretkarantīnas nemieriem migrantu centrā “Mucenieki” no jauna noteikta karantīna, jo iepriekšējo dienu analīzes tur uzrādījušas septiņus saslimušos, vēsta TV3 Ziņas.

Karantīna attieksies uz visiem iemītniekiem, kuru ir vairāk nekā 250.

“Mēs jūtamies kā ieslodzīti dzīvnieki,” tik emocionāli “Mucenieku” centra iemītnieki komentē lēmumu uz divām nedēļām pagarināt šeit noteikto karantīnu.

Dienas vidū šeit, “Muceniekos”, ir krietni mierīgāka atmosfēra nekā otrdien, 7. septembrī, kad te notika īsti nemieri. Tagad ārā ir bērni, kas spēlējas zem egles, un pieaugušie, kas sēž uz trepēm.

Otrdien, 7. septembrī, centrā pandēmijas dēļ izsludināja karantīnu, liedzot iemītniekiem iziet no teritorijas. Protestējot pret to, migranti kliedza, dauzīja žogu un izcēlās arī kautiņi. Otrdienas, 7. septembra, vakarā visus centra iemītniekus testēja, un šodien, 9. septembrī, atklājies, ka inficēti ir septiņi cilvēki – viņi ārstējas uz vietas.

“Vakar vakarā saņēmām pēdējos testa rezultātus, konstatēts, ka ir 10 inficētie, bet rezultāti tika padziļinātāk pārbaudīti, un trīs personas jau iepriekš slimojušas, un pēc SPKC rekomendācijām septiņas personas atzītas par slimām un izolētas,” pauda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Madara Puķe.

Taču visiem 260 iemītniekiem divas nedēļas jāatrodas karantīnā, un par to centra iemītnieki ir sašutuši, jo daudzi ir vakcinēti pret Covid-19. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) saka, ka vakar, 8. septembrī, sarunās ar patvēruma meklētājiem bija piesaistīts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis, kas skaidroja, – ņemot vērā pēdējo dienu protestus, kas notika fiziski cieši, neievērojot divu metru distanci, nevalkājot maskas, gandrīz visi ir kontaktpersonas.

Tāpat migrantus satrauc Zemessardzes klātbūtne – blakus notiek militārās mācības, un aktīvi kursē smagā tehnika un Zemessardze, bet migranti uzskata, ka militāristu klātbūtne ir, lai viņus iebiedētu.

“Cilvēki jūtas tik slikti! Viņi ir ieveduši armiju centra apkārtnē, kas ir pretrunā cilvēktiesībām. Šeit ir bērni. Viņiem nav jāredz armija, viņiem ir bail!” sacīja migrants no Irākas Lavants.

Mucenieku iemītnieki stāsta, ka iepriekš ir bijuši gadījumi, kad šeit esošie vienatnē un klusībā pamet teritoriju uz neatgriešanos, bet lielākā daļa esot likumpaklausīgi un mukt prom negrasās, bet cer, ka viņiem ļaus legāli izceļot uz citām Eiropas valstīm vai palikt Latvijā.

“Ir bijuši tādi gadījumi! Ja kāds grib aizmukt, var to izdarīt bez problēmām. Ja jūs šeit atrastos kaut vienu dienu, saprastu to sajūtu. Jūties kā cietumā. Tas taču nav likumīgi! Mēs jūtamies kā dzīvnieki šeit!” teica Džavids.

Viena no apspriestākajām tēmām ir otrdienas kautiņš starp migrantiem, kas izvērtās par masveida grūstīšanos. Izrādās, starp patvēruma meklētājiem ir iekšējā spriedze etnisko motīvu dēļ.

“Tas bija starp arābiem un kurdiem. Viņiem bija personiskas problēmas. Es domāju, ka visi šeit ir civilizēti ļaudis, visi šeit ieradās, jo savā valstī saskārās ar netaisnību,” skaidroja Džavids.

PMLP uzsver, ka centrā ir vieta 450 cilvēkiem, līdz ar to iemītnieki var mitināties savrupi un nav risku turpmākiem konfliktiem. Tomēr otrdienas, 7. septembra, notikumi bija ļoti nepatīkams pārsteigums.

“Līdz šim nekas tāds “Muceniekos” nebija noticis, tas ir tāds bezprecedenta gadījums, ceram, ka būs pēdējais. Pat ja žogs būtu sagāzts, mēs pilnībā paļaujamies uz policijas kolēģiem,” sacīja Madara.

PMLP atzīst, ka starp migrantiem ir arī neformālie līderi, kas arī aktīvi darbojušies organizējot nemierus, taču pret viņiem nekādu soda sankciju nebūs, jo demokrātijā organizēt protestus nav aizliegts.

0 Komentāru