Septembra vidus Latvijā bijis 0,7 grādus vēsāks par normu

0 Komentāru
Septembra vidus Latvijā bijis 0,7 grādus vēsāks par normu
ZANE BITERE, LETA

Vidējā gaisa temperatūra septembra otrajā dekādē Latvijā bija +11 grādi jeb 0,7 grādi zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija -0,9 grādi 16. septembra rītā Zosēnos, savukārt augstākais termometru rādījums bija +26,2 grādi mēneša 11. datumā Daugavpilī.

Nokrišņu daudzums valstī vidēji bija 12 milimetri jeb 61% no normas. Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija no 76% Rīgā līdz 84% Rucavā, savukārt stiprākās vēja brāzmas – 16,3 metri sekundē – novērotas 13. septembrī Rēzeknē.

Mēneša pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija +13,1 grāds jeb divas grāda desmitdaļas zem ilggadējā vidējā rādītāja. Nokrišņu daudzums septembra sākumā caurmērā bija astoņi milimetri jeb trešdaļa normas.

Jau ziņots, ka augusts Latvijā bija vēsākais kopš 2012. gada un nokrišņiem bagātākais kopš 2014. gada, bet, pateicoties rekordkarstajam jūnijam un jūlijam, šā gada kalendārā vasara kļuva par siltāko novērojumu vēsturē.

Meteoroloģiskā vasara – laika posms ar vidējo gaisa temperatūru stabili virs +15 grādiem – šogad Latvijā iestājās 2. jūnijā. Valstī vidēji tā ilga 81 dienu un noslēdzās 21. augustā.

Lai gan meteoroloģiskais rudens valda jau mēnesi, astronomiskais rudens sāksies līdz ar ekvinokciju 22. septembrī plkst. 22.21.

0 Komentāru