Septembra sākumā Rīgas dome sāks lemt par konkrētu azartspēļu zāļu slēgšanu

4 komentāri

Kaut īsi pirms pašvaldību vēlēšanām Rīgas dome nobalsoja par azartspēļu patriekšanu no pilsētas centra, trīs mēnešu laikā neviena spēļu zāle tā arī nav slēgta. Domē tagad skaidro, ka azartspēļu zālēm savulaik izdalītas beztermiņa licences, tādēļ to slēgšana būs sarežģīts juridisks process, kas vilksies gadiem ilgi. Tikmēr azartbizness sola visus domes lēmumus apstrīdēt tiesā.

Teorētiski Rīgas domei spēļu zāles no pilsētas centra bija jāpatriec jau sen. 2006. gadā pašvaldība pieņēma saistošos noteikumus, kas paredz, – azartspēlēm pilsētas vēsturiskajā centrā nav vietas. Tikai ar noteikumu ieviešanu nesekmējās – pilsētas centrā šobrīd joprojām ir 30 spēļu zāles. Šogad maijā, nedēļu pirms pašvaldību vēlēšanām, pašvaldība vēlreiz atvēzējās šim darbam un nobalsoja par spēļu zālēm izsniegto beztermiņa atļauju atcelšanu.

Pamata cerēt, ka šādas iestādes teju teju pazudīs no Rīgas centra, gan nav. Rīgas domei par katras spēļu zāles slēgšanu vēl jābalso atsevišķi. Un arī pēc tam tām būs vismaz piecu gadu pārejas periods, kuru laikā turpināt pelnīt naudu.

Šobrīd domes Juridiskā pārvalde gatavojot administratīvos aktus, lai aizvērtu katru no 30 spēļu zālēm. Lielu steigu gan nemana – trīs mēnešos kopš domes balsojuma neviens no aktiem uzrakstīts joprojām nav. Domes atbildīgās komitejas vadītājs Dainis Turlais tomēr sola, ka pašvaldība no plāniem neatteiksies. Lēmumiem par spēļu zāļu slēgšanu jābūt gataviem uz komitejas sēdi 7. septembrī.

“Vai nu mēs skatīsim lēmumus jau sagatavotos, par licenču atsaukšanu konkrētās adresēs, vai, ja Juridiskā pārvalde to nebūs izdarījusi, tad mēs skatīsim jautājumu, kā juridiskā pārvalde strādā, lai pildītu Rīgas domes doto uzdevumu,” saka Turlais.

Viņš kavēšanos skaidro ar piesardzību, kas nāk no apziņas, ka visi domes lēmumi tiks apstrīdēti tiesā. Azartspēļu uzņēmumi tik tiešām līdz šim konsekventi tiesās apstrīdējuši pašvaldības lēmumus neļaut atvērt jaunas spēļu zāles. Un spēļu biznesa asociācijā neslēpj, ka reakcija uz laimētavu slēgšanu nebūs maigāka – gaidāma tiesāšanās.

“Mēs uzskatām, ka šie saistošie noteikumi runā par to, ka turpmāk Rīgas vēsturiskajā centrā spēļu zāles nevarēs atvērt. Līdz ar to tās spēļu zāles, kuras patlaban darbojas, uz viņām šie saistošie noteikumi neattiektos,” teic Latvijas Spēļu biznesa asociācija Ģirts Ludeks.

Jāpiebilst, ka tām spēļu zālēm, kurām licence tiks atņemta, likums tik un tā dod vēl piecus gadus, ko darboties. Turklāt izņēmums ir pilsētas centra četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, kurās esošie kazino netiks slēgti, jo viesnīcām tiesības rīkot azartspēles noteiktas atsevišķā likumā, ko pašvaldība ietekmēt nevar. Tādēļ izmaiņas Rīgas vaibstos tik drīz neredzēsim.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl