Septembra beigās Latvijā gaidāma pirmā Francijas prezidenta vizīte divpusējā formātā kopš 2001. gada

1 komentārs
Septembra beigās Latvijā gaidāma pirmā Francijas prezidenta vizīte divpusējā formātā kopš 2001. gada
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Septembra beigās Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Francijas prezidents Emanuēls Makrons, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Pēc kancelejā paustā, tā būs pirmā Francijas prezidenta vizīte Latvijā divpusējā formātā kopš prezidenta Žaka Širaka oficiālā apmeklējuma 2001. gadā.

Pirms Makrona vizītes, kas notiks 29. septembrī un 30. septembrī, Valsts prezidenta kanceleja 17. septembra plkst. 12.00 organizēs mediju brīfingu, kurā kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un Francijas vēstniece Aurēlija Ruajē-Gunēna informēs par gaidāmo Francijas prezidenta oficiālo vizīti Latvijā un ar to saistītajiem satura un epidemioloģiskās drošības protokola jautājumiem.

No Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) 11.septembrī publicētā valstu saraksta ar 14 dienu Covid-19 saslimstības rādītājiem izriet, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība Francijā ir 140,6 uz 100 000 iedzīvotājiem. Līdz ar to SPKC iesaka nedoties uz Franciju, ja nav īpašas nepieciešamības, kā arī uz šo valsti ir aizliegti tiešie starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Otrdien, 15.septembrī, valdībā skatot grozījumus noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) informēja, ka tuvākajā laikā ir gaidāma augsta līmeņa vizīte un Valsts prezidenta kanceleja lūgusi papildināt noteikumu 3.punktu, paredzot, ka ienākošajās un izejošajās vizītēs ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka spēkā esošie noteikumi jau patlaban paredz ārvalstu diplomātiskajām delegācijām atļaut viesoties Latvijā bez prasības ievērot pašizolāciju. Šim skaidrojumam pievienojās arī Valsts kanceleja, kas apstiprināja, ka uz diplomātiskās pases turētājiem neattiecas prasība par pašizolācijas ievērošanu. Tāpat Valsts kancelejā atzina, ka attiecībā uz ārlietu ministra lūgumu, noteikumi jau patlaban paredz prasību, ka tostarp ārvalstu delegācijas vizītes ietvaros ir jāievēro epidemioloģiskās prasības.

Līdz ar to ministri vienojās neveikt nekādus grozījumus spēkā esošajos noteikumos.